8 známek toho, že jste chytřejší než ostatní: Vaši inteligenci prozradí záliby, zlozvyky i postava

Existují určité známky toho, že je někdo chytřejší než ostatní lidé. Zjistěte, jestli se mezi inteligentnější populaci řadíte i vy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kdo by se asi nechtěl stát členem prestižní a známé organizace Mensa, ve které se shromažďují lidé s vysokým IQ z celého světa. K tomu je ale třeba mít vyšší IQ než 98 % celosvětové populace. Proč mají někteří lidé mnohem vyšší než průměrnou inteligenci? „To nedokáže nikdo přesně říct, ale existují určité faktory, jež ovlivňují vaše IQ,“ říká psycholožka Karin Gepp, PsyD. Které to jsou?

1) Kouření

Pokud nekouříte, pravděpodobně máte vyšší IQ než ostatní lidé ve vašem okolí, kteří kouří. Studie izraelských vědců z roku 2010 totiž potvrdila, že nekuřáci mají vyšší IQ než kuřáci. IQ nekuřáků bylo 101, zatímco IQ kuřáků bylo pouze 94.

2) Nejstarší ze sourozenců

Jestliže máte nějaké sourozence a jste nejstarší dítě v rodině, pak je velmi pravděpodobné, že vaše IQ je vyšší než u vašich ostatních sourozenců. Studie, která toto dokazuje, byla provedena v roce 2007.

3) Hra na hudební nástroje

Chodili jste někdy na hodiny hudební výchovy? Možná máte vysoké IQ. Vědci totiž tvrdí, že verbální inteligence dětí ve věku 4–⁠6 let se po prvním měsíci hry na hudební nástroje zvyšuje. Podle další studie děti, které se 9 měsíců učily hrát na klavír, měly mnohem vyšší IQ než jejich vrstevníci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Štíhlá postava

Francouzské studie provedené v roce 2006 ukázaly, že čím nižší má člověk index tělesné hmotnosti, tím vyšší je jeho inteligence. V jazykovém testu hubení lidé poznali 56 % různých slov, zatímco ti silnější jen 44 %.

5) Kojení od matky

Pokud vás vaše matka kojila a neužívali jste žádné náhražky mateřského mléka, může to znamenat, že máte vyšší IQ. S mateřským mlékem totiž můžete získat až 7 bodů IQ navíc.

6) Leváci

Leváci, kteří tvoří asi 10 % celkové populace, mají opravdu nadprůměrné schopnosti. Mezi leváky jsou mnohem častěji lidé, již jsou nadáni matematickými schopnostmi a výtvarným talentem.

7) Milovníci koček

Nezáleží na tom, jestli máte kočku doma či nikoliv. Jestli patříte mezi milovníky těchto čtyřnohých mazlíčků, znamená to, že máte vysoké IQ. Rozhodně tedy vyšší než ti, kteří dávají přednost psům. Ale to samozřejmě není nic proti pejskům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

8) Vysoká postava

Jste-li vyšší než většina vašich známých, dost možná jste inteligentnější než oni. Vědci z Princetonské univerzity na základě výzkumu tvrdí, že vysocí lidé mohou mít vyšší IQ než ostatní.

Podle čeho se dle vás pozná inteligentní člověk?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články