7letá holčička zahrála na kytaru jednu z nejtěžších skladeb na světě. Svým vystoupením ohromila celé Česko a část světa

Tato dívka s neskutečným talentem už v sedmi letech dokázala ohromit svou hrou na kytaru. To, co se mnozí učí léta, zvládla zahrát bez větších problémů už ve školce.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Hra na hudební nástroje je oblíbený koníček jak dětí, tak dospělých. Mezi nejčastější patří flétna, piano, ukulele či kytara. Ovšem většině trvá naučit se na ně hrát i několik let a ani poté jejich hra není úplně dokonalá. Tato malá dívka předčila však očekávání všech. V teprve sedmi letech dokázala zahrát těžkou skladbu na kytaru, čímž ohromila nejen své obecenstvo, ale také milióny a milióny diváků na YouTube.

Hra na klasickou akustickou kytaru

Hru na jakýkoli nástroj člověk zkrátka musí trénovat a postupně své dovednosti vylepšovat. Rozdíl mezi elektrickou a akustickou kytarou je především ve strunách. Přičemž u té elektrické jsou ocelové a samy od sebe zvuk nevydávají, vytvoří se totiž až v nástroji samotném, a ten pak vyjde z reproduktorů. Oproti tomu na té akustické jsou struny z nylonu a zvuk zde vytvoříte zabrnkáním.

iZdroj fotografie: Pixabay

U této malé dívenky však vypadá hraní na kytaru lehké jako pírko. Je neuvěřitelné, že dítě, které sotva přestoupilo ze školky do školy, je schopné zahrát něco takového na hudební nástroj a s takovým klidem. Po celou dobu skladby na ní nebyly znát žádné známky obav či nervozity. Byla si stoprocentně jistá tím, co dělá a jak to dělá. Video s jejím koncertem se po internetu rozletělo rychlostí blesku.

Není na něco takového ještě mladá?

Dívka je původem z Řecka a její celé jméno zní Konstantina Andritsou. Sedm let se zdá mnohým jako nedostatečný věk a rozhodně působí neúměrně ve srovnání s jejími dovednostmi s akustickou kytarou. Její hra ohromila celý svět, když se video rozletělo po internetu. Tato malá Řekyně předčí svým talentem i světově uznávané hudebníky. I dospělé profesionály by zvládla hravě strčit do kapsy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nejvirálnějším videem, které získalo nejvíce zhlédnutí, se nakonec stalo to, kde je zachycené její vystoupení v Athénách. V té době jí bylo opravdu pouhých sedm let. Něco takové ani nezní reálně a vypadá to téměř nemožně. Je neuvěřitelné, co tato dívka už umí, když to srovnáme s dětmi v jejím věku, které takovéto ambice ještě rozhodně nemají. Málokdo je už takto mladý veden k vystupování před obecenstvem.

Video, které získalo přes 26 miliónů zhlédnutí

Na tomto nejznámějším videu Konstantina zahrála skladbu španělského skladatele Francisco Tárrega. Píseň je krásná, když se správně zahraje, to ovšem dívka bez problémů zvládla. Rozhodně patří mezi těžší kousky zvláště kvůli složitějšímu načasování. Při jejím příchodu jistě nikdo nečekal, co za malinkou chvíli uslyší. Možná očekávali třeba „Twinkle Twinkle Little Star“ nebo něco podobného.

Mnohým svým vystoupením však naprosto vyrazila dech. Klid, který byla schopna zachovat po celou dobu hraní, dodal celé atmosféře na ještě větší profesionálnosti. Od dospělých hudebníků se holčička nelišila o víc než o léta zkušeností, jejich nedostatek však absolutně nebyl znát. Její diváci jistě tento výstup ještě dlouho nedostanou z hlavy soudě podle dlouhého a hřmotného potlesku, kterého se jí dostalo.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články