Jak z domu udělat magnet na peníze podle feng-šuej: 5 základních pravidel

Starověké čínské umění feng-šuej vám výborně poradí co dělat, aby se u vás doma drželo bohatství. Zjistěte také, co peníze a blahobyt naopak odpuzuje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Feng-šuej je staletími prověřené čínské umění, které radí, jak si uspořádat dům nebo byt tak, aby se u vás držela jen pozitivní energie. Cenné rady dokáže přinést také v oblasti peněz a blahobytu. Přečtěte si proto 5 základních pravidel pro to, aby z vašeho obydlí bohatství už nikdy neodešlo pryč. Dozvíte se, jakou barvou vymalovat, ale také jaké rostliny zasadit.

1) Rozdělte byt na zóny

Pokud se chcete řídit pravidly tradičního feng-šuej, je zde za peníze v domě zodpovědný jihovýchod. Jestliže nemáte po ruce kompas, najdete zónu bohatství tak, že se postavíte zády ke vchodovým dveřím. Po levé ruce se rozprostírá drahocenná zóna bohatství.

Právě tady cirkuluje energie blahobytu a vaším úkolem je nezasahovat do jejího volného pohybu. Udržujte tuto oblast čistou a jasně osvětlenou, protože Číňané věří, že peníze se mohou ztratit ve tmě, nebo bez světla narazit na různé překážky. Do tohoto prostoru také nedávejte odpadkový koš, záchod, kaktusy nebo starožitnosti.

2) Peníze rostou na stromech

Vyznavači umění feng-šuej dokonce věří, že peníze rostou na stromech. Podle nich byste do výše zmíněné zóny bohatství měli umístit keramický květináč s malým stromkem, který bude symbolizovat prosperitu. Tuto roli by měla hrát rostlina s kulatými listy, jež jsou co nejvíce podobné mincím. Pokud máte raději řezané květiny, vyzkoušejte zakoupit žluté chryzantémy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Vymalujte tou správnou barvou

Peníze nepřitahují jen stromy, ale také správná barva. Tou barvou je zelená, ale dobře poslouží také fialová nebo zlatá. Není třeba touto barvou vymalovat celé stěny, ale zkuste vyzdobit zóny bohatství ve svém domě doplňky a dekoracemi v těchto barvách.

4) Podkova pro štěstí

Rozšířená tradice umístění koňské podkovy nad vchodové dveře se nerozšířila jen v Číně, ale také v Evropě. Podle tradicí se podkova věší rohy nahoru, ale podle feng-šuej je to jinak. Podkovu byste měli položit na okenní parapet, rohy směrem do místnosti. Tato podkova by měla bohatství do domu přitahovat jako magnet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Zakupte si zlatou rybku

Jedním z nejdůležitějších prvků kultury staré Číny je bezesporu voda. Svou přítomností dokáže harmonizovat všechny toky energie včetně peněz. Nejjednodušší možností pro přitáhnutí bohatství je umístění akvária do místnosti. Nemělo by být příliš velké, ani příliš malé, a ideálním obyvatelem bude zlatá rybka neboli závojnatka zlatá.

Jaké máte zkušenosti s uměním feng-šuej?

Zdroj: Elle
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství