4letý chlapec hledal botu a zabloudil. Našli ho schouleného v lese v objetí s jeho labradorem

Jeho matka oznámila, že slyšela volání z lesa za domem. Našla jej policejní hlídka ve společnosti rodinného labradora.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Případy pohřešovaných dětí patří mezi ty nejzávažnější a nejsledovanější. Děti jsou snad nejohroženější skupinou, která je nejnáchylnější k ohrožení života. Dětský organismus není tak odolný jako ten dospělého jedince a ani dětský mozek mnohdy nedokáže v danou chvíli myslet dostatečně racionálně. O to šťastnější okamžiky zažívají rodiče a záchranné složky, když se takové děti najdou živé a zdravé.

Volání z lesa

Jedno takové dítko se ztratilo uprostřed pracovního týdne v americkém New Jersey. Tamní policie v podvečerních hodinách obdržela telefonát chlapcovy matky. Vyděšená matka vypověděla, že chlapec není doma a ona nemá tušení, kde by mohl být. Kromě toho uvedla, že z lesa za domem zaslechla slabé volání, když však chlapce sama volala, tak se již nikdo neozval.

Nechtěla odcházet z domu, kdyby se dítě vrátilo, aby tam na něj čekala. Přítomná policejní hlídka si záchrannou akci natáčela na kameru, záznam najdete o pár řádků níže. Policisté vytvořili takzvanou rojnici a začali prohledávat již zmíněný les. Zhruba po půl hodině ztraceného chlapce našli. Byl to velmi emotivní okamžik. Policista musel zachovat klidný a trpělivý tón hlasu.

Nekontrolovatelný pláč

Chlapeček byl vyděšený, zvlášť když viděl, kolik osob v uniformách se kolem něj shromáždilo. Následně padl do náruče jedné z přítomných policistek. Do toho začal vysvětlovat, že ztratil svou botu, kterou nemohl najít. Bylo vidět, že se spustila lavina emocí spojená s úlevou. Kromě chlapce byl nalezen také rodinný labrador, který se od něj pravděpodobně ani na chvíli nehnul.

Video, jež umístila tamní policie na své stránky společně s prohlášením o zásahu, získalo již přes několik tisíc shlédnutí. Komentující děkují za skvěle odvedenou práci policistům a dalším záchranným složkám. Není pochyb o tom, že bez nich by mohl mít incident úplně jiný scénář. Čtyřletý chlapec vyvázl bez zranění. Je však pravděpodobné, že už se nikdy nebude toulat sám.

Jaké další případy pohřešovaných dětí znáte?

Zdroj: Metro
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články