Je tohle další Janis Joplin? Šestnáctiletá dívka předvedla výkon cenami ověnčené zpěvačky. Všem spadla brada údivem

Má jen šestnáct let, to jí ovšem nebrání v tom, aby dokázala všechny naprosto ohromit svým zpěvem. Díky tomu, že je její celé vystoupení nahrané, si jej můžete užít i vy.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Amelia Lily, tak zní jméno dívky, která ohromila celou Ameriku. Přihlásila se totiž do talentové soutěže jménem X Factor. Stejně jako spousta mladých talentů přišla do soutěže ukázat, co v sobě má. Porota i diváci ani na chvilku nelitovali toho, že se rozhodla dostavit.

Výjimečná dospívající dívka s hlasem jako zvon

Celým jménem Amelia Lily Oliver se narodila v Middlesborough, což je velké město v severovýchodní Anglii. Jejími rodiči jsou Aranka Bradleyová a Barry Oliver. Již od začátku svého života nebyla jen tak obyčejným dítětem, a to bohužel i ve špatném slova smyslu. Ve věku tří let jí totiž byla diagnostikována cukrovka, nebo také diabetes 1.typu. Měla to tedy o něco těžší než její vrstevníci již od útlého věku.

iZdroj fotografie: Flickr

Když byla malá, jejím velkým koníčkem bylo i krasobruslení. Vždy ovšem hluboko uvnitř věděla, že její největší vášní je a bude jedině hudba. Již v pouhých 13 letech trávila mnohá odpoledne tím, že psala písně a skládala muziku na kytaru. Některá videa dokonce v té době i zveřejnila na sociální síti YouTube. Čím starší byla, tím více hudbu milovala. A tak se v roce 2011 rozhodla, že je na čase se někam posunout, a přihlásila se do X Factoru. Zúčastnila se konkrétně konkurzu, který probíhal v Liverpoolu.

Všem přítomným v sále spadla brada

Nastoupila před porotci Tulisou, Louisem Walshem, Garym Barlowem a Kelly Rowlandovou a rozhodla se jim zazpívat píseň „Piece of My Heart“, která je původně od Ermy Franklinové. Sotva začala zpívat, z hlediště se ozývaly první nadšené výkřiky. A to byl teprve začátek jejího vystoupení. Na samotném konci celé hlediště stálo na nohou a porotci na mladou dívku před sebou zírali s úžasem.

Následně se dozvěděli, že jí je pouhých šestnáct let, což je dostalo do kolen už úplně. „Někteří lidé se celý život dřou, aby se dostali se zpěvem na takovou úroveň, jako máš ty. Vůbec nezpíváš na svůj věk, je to jako by zde stála třicetiletá žena s vytrénovaným hlasem, která jej roky zdokonalovala. Bylo to úžasné!“ řekla Tulisa, jedna z porotkyň. Mnoha lidem dívka připomněla Janis Joplin.

A co bylo po X Factoru?

Hned po skončení této soutěže dívka podepsala smlouvu se Sony a svou kariéru nadále poctivě rozvíjela. Nedávno poté na trh uvedla svůj první debutový song, který nesl název „You Bring Me Joy“. Po něm následovala hned další dvě úspěšná alba.

Následně se připojila k britskému turné po Josephovi a Amazing Technicolor Dreamcoat. Díky tomu její kariéra vzrostla přímo raketovou rychlostí. Dále se připojila i k sérii reality show Celebrity Big Brother. Do dnešního dne je stále zaneprázdněná svou kariérou a zároveň rozšiřuje povědomí o cukrovce 1. typu.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen