Malý chlapec zachránil 4 mladší sestry z obřích plamenů úplně sám. Hasiči nechápou, jak to dokázal

Tento šokující příběh je skutečnou událostí, která se stala velice nedávno. Naštěstí se povedlo 13letému hochovi sestry z plamenů zachránit. Dům ovšem lehl popelem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve 13 letech si chlapec už vysloužil oslovení hrdina za svůj odvážný čin, kterým zachránil hned 4 životy. Zatímco rodiče nevědomky toho, co se doma odehrává, v klidu nakupovali potraviny, děti v domě bojovaly o holý život. Požáry jsou hodně nebezpečné, jelikož během pár minut už může být pozdě na jakoukoli záchranu sebe či čehokoli okolo. Mladík se pokusil dokonce dům i uhasit, plameny však málem dostaly i jeho.

Neznámá příčina náhlého požáru v domě

Necelých 10 minut po odchodu Kelly a Jaye Omarových, byl osud jejich domova zpečetěn. Během nákupu potravin neměli ani ponětí, k čemu se v domě se všemi jejich dětmi schyluje. V tu chvíli už někteří ze sourozenců začali rozeznávat doma pach kouře, který se začal hodně rychle šířit a sílit na intenzitě. Nejstarší syn však naštěstí neotálel a díky jeho rychlému myšlení a jednání nikdo z přítomných nepřišel k úhoně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Během pár minut se mladíkovi a jeho mladší setře podařilo dostat z domu úplně všechny, včetně své šestiměsíční sestřičky. Děti využily toho, co jim vždy říkali rodiče o tom, jak se správně v takovéto situaci zachovat. Na prvním místě je vždy dostat všechny z ohrožení života do bezpečí. Jakmile tohle zvládly, teprve poté se mohly začít pokoušet o záchranu nějakého majetku před požárem.

Briar a rodinný pes tak tak utekli plamenům

Tento požár, který se stal o víkendu svátku práce ve Websteru ve Wisconsinu, jim vzal v podstatě úplně všechno. Stačilo pár minut a přišli o veškerý svůj majetek. Briarovou prioritou byly samozřejmě sestry. Jakmile však byly všechny venku z budovy v bezpečí, on sám se vrátil dovnitř. Doufal, že pomocí hasicího přístroje bude schopen zachránit před ničivými plameny alespoň něco.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento nápad se mu však téměř stal osudným, protože štiplavý a nepříjemný kouř byl v tu chvíli již v celém domě. Rychle si uvědomil, že hasicí přístroj zde již ničemu nepomůže. Ovšem i tak to zabralo příliš mnoho času, který mu poté scházel při útěku z rozpadající se budovy. Plameny byly už úplně všude a přes hustý dým nebylo nic vidět, dokonce i dýchání bylo opravdovou výzvou. Chvíli před tím, než by útěk z domu vzdal, ale ucítil známý dotek. Byl to jejich pes.

Rodina kvůli požáru přišla v mžiku o všechno

Díky psovi, jenž přišel Briarovi na pomoc, se mladík dostal ven z hořícího rodinného domu. V tu chvíli se rodiče zrovna vraceli z nákupu. Hrůzu, kterou museli zažít, si člověk nedokáže ani představit, dokud to sám nezažije. Nic nebylo tak, jak to zanechali při svém odchodu. Jakmile uviděli dům v plamenech, začali shánět všechny své děti.

K jejich radosti se k nim všechny rozběhly a oni zjistili, že jsou v pořádku. Jakmile se ujistili, že nikdo není jakkoliv zraněn, obrátili svou pozornost k domu. Ten byl již celý pohlcen neúprosnými plameny. Další den, když už bylo po všem, se rodina pokusila zachránit z trosek alespoň něco. Z toho však nic nevzešlo, a tak byl pro ně založen fond, který jim poskytne trochu financí do nového začátku. Ten ovšem nebude zrovna lehký. Znáte někoho, kdo podobně přišel o veškerý svůj majetek?

Zdroj: WCCO – CBS Minessota

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla