Šokující příběh dívky, kterou v 6 letech unesli, mrazí u srdce. Po 13 letech se jí podařilo vrátit zpět k rodině

Šokující příběh dívky, která byla před více než 13 lety unesena a opět si našla cestu zpět ke své matce, v médiích obletěl svět rychlostí světla.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nebohá Jacqueline Hernandezová byla v roce 2007 unesena, když jí bylo pouhých 6 let. Podezření byla tehdy nejistá a neprůkazná, ovšem bylo mezi nimi i to, které obviňovalo jejího otce. Matka Angelica Vences-Salgado tedy svou malou dcerku od té doby neviděla. Už ani nedoufala, že ji ještě někdy uvidí. Celých 13 let však bylo pro ni opravdu těžkých. O to bylo opětovné setkání dojemnější.

Překvapivá žádost o setkání s Angelicou

Dne 2. září oznámila Angelica Vences-Salgado policejnímu oddělení na Floridě, že ji někdo neznámý kontaktoval, nebo spíše neznámá. Ta tvrdila, že je její ztracená dcera a chce se s ní setkat. Dotyčná osoba byla v Mexiku, a tak o setkání požádala na hranicích s Texasem. Potkat se s ní měla 10. září. To, že bydliště neznámé bylo právě Mexiko, bylo určitým dobrým znamením.


iZdroj fotografie: Freepik

Při vyšetřování únosu dcerky byl největším podezřelým její otec, a tudíž byly určité domněnky o tom, že ji vezme právě do Mexika. Na Pabla Hernandeze byl dokonce pár týdnů po zločinu vydán i zatykač. Avšak přes 13 let o něm nikde nic nebylo, jako by se po něm slehla zem. To v pátrání po ztracené dívce rozhodně nepomohlo. Ovšem nynější zmínka o Mexiku ve spojení s dcerou obnovila Angelice opět staré naděje.

Pátrání po identitě neznámé osoby

Poté, co byla Angelica takto nadějně kontaktována, se zapojilo hned několik orgánů v trestním řízení do pátrání po pravé identitě neznámé. Po určité době zjistili, že žena nebo spíše 19letá slečna je opravdu tou, za kterou se vydává. Toto odhalení muselo matku, která již před lety ztratila všechnu naději a víru, zasáhnout neskutečnou silou. A tak se setkáním okamžitě souhlasila a nemohla být více natěšená na chvíli, kdy se svou dcerou zase promluví.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V uvedený den zhruba 5 minut před 5. hodinou se tedy spousty let postrádaná Jacqueline opět sešla se svou matkou. Toto setkání muselo být velice emotivní. Jak se matka později vyjádřila, to čekání a nevědomost, co s její holčičkou je, bylo ubíjející. A že prý celé ty roky bez ní byly pro Angelicu opravdu velice těžké. Díky zájmu tisku se o tomto dojemném příběhu rychle přes média dozvěděl celý svět.

Uzavření případu a dopadení únosce holčičky

Policejní oddělení se spojilo s FBI, aby bylo možné dopadnout pachatele únosu, kterým opravdu byl Pablo Hernandez, otec dívky. Policejní velitel Clermontu Charles Broadway vyjádřil radost k tomu, že se ztracené dítě našlo. Navíc poděkoval všem zúčastněným agenturám za ukázkový příklad toho, čeho doopravdy lze dosáhnout. Když se více činných orgánů v trestním řízení spojí a pracují dohromady.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Různé agentury byly schopné spolu komunikovat a perfektně spolupracovat napříč kraji a celými státy. A díky jejich schopnostem se podařilo matku s obětí zločinu opět dát dohromady a to i po více než 13 letech. To, jak se obě ženy těšily na tuto chvíli, si nejspíše nikdo neumíme představit. A nadšení při první pohledu po takové době jak by smet. Avšak vztah, o který tak krutě přišly, budou mít ještě spousty času zase napravit. Co myslíte, podaří se jim to?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 722 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Krb budoucnosti získává v Česku na popularitě: Má stále více zastánců, je šetrný a může si ho dovolit domu úplně každý
Události247.cz
Další zpráva o zdraví prezidenta Zemana. Tentokrát ji ÚVN vydala se svolením samotné hlavy státu
JakZdravě.cz
Kde koupíte glukometry a podle čeho vybrat ten správný?
VědaŽivě.cz
Glukometr jako nepostradatelný pomocník každého diabetika