12letý chlapec zemřel poté, co byl terčem ošklivé šikany. Příčina smrti není dodnes policií potvrzena

Šikana je páchána většinou u dospívajících dětí. Děsivý příběh mladého chlapce vás překvapí. Spáchal sebevraždu po několika letech hrozné šikany.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jak si poradit se školní šikanou?

K šikaně většinou dochází kvůli vyžadování pocitu nadřazenosti u dětí, které se cítí méněcenně. To má za následek opakované vyhrožování slabším dětem, výsměch i urážky. Je nezbytné pomoci obětem tohoto obtěžování a co nejdříve jim ukázat cestu pomoci. Několik psychologických poraden se proto snaží poskytovat rady na ochranu dětí, které jsou obětí šikany.

iZdroj fotografie: Pixabay
Statistiky v oblasti šikany jsou podle odborníků doslova alarmující

Ze všeho nejdříve je nutné přijít na první příznaky u dětské oběti. Mezi nejčastější příznaky je menší komunikace v rodině i ve svém okolí. Nejvíce dítě přestává mluvit o samotné škole, na každý dotaz reaguje podrážděně. Dítě, které je obětí šikany, často nechcete chodit ven a nejvíce času tráví samo.

Odborné rady v období šikany

Pokud najdete některé příznaky šikany, je nutné dítě nejdříve informovat o jeho právech a respektu k ochraně soukromí každého z nás. Dítě musí vědět, že takové jednání není v pořádku, ať už se jedná o fyzickou nebo morální šikanu.

Posilte jeho sebeúctu i sebevědomí, musí se cítit mnohem stabilnější a pevněji čelit možné kritice u ostatních dětí. Odborník také radí rozvíjet dětské komunikační schopnosti, jedině tak se zabrání izolaci od ostatních.

Posledním bodem v radách pro rodiče šikanovaného dítěte je ovládání emocí. Naučte své dítě zvládat své emoce, hromadění všech pocitů uvnitř totiž vede jen k dalšímu potlačování smutku.

Zdroj: TheSun

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1 2

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články