Jaký byl a je ideál ženské postavy? Od počátku tisíciletí se už šestkrát změnil

Ideál krásy ženského těla nebyl vždy stejný, v průběhu let se měnil. Některé ženy napodobují modelky, které dnes vídáme nejčastěji na sociálních sítích.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jestliže se čas od času pohybujete na sociálních sítích, můžete si všimnout, že se zde většina modelek fotí úplně stejně. Ideální postavu v mnoha případech určuje většina a zbytek se přizpůsobí. Poté se však na scéně objeví další ženy, které vypadají jinak, mají odlišné křivky a rozdílný styl oblékání. Opět ale zaujmou většinu, a tak se změní ideál ženské krásy. V průběhu mnoha let to fungovalo stejně, a ne vždy byl ideál krásné ženské postavy totožný.

V roce 2018 se dívky předháněly v dokonalosti

Pokud se ohlédnete zpět do roku 2018, můžete si vzpomenout na to, jak se dívky předháněly ohledně dokonalých postav. V té době totiž začal být velmi populární Instagram a další sociální sítě, kvůli nimž některým dívkám kleslo sebevědomí. Mnoho z nich to však využilo k častějším návštěvám posilovny. V té době bylo v módě mít úzký pas a větší pozadí. Také si ženy nechávaly s oblibou dávat implantáty nejen do prsou, ale také do hýždí.

Polovina 90. let až rok 2000

V této době byly vcelku smutné ty dámy, které neměly příliš dlouhé nohy nebo větší poprsí. Na plastické zákroky týkající se zvětšení prsou totiž nechodilo moc žen (oproti dnešní době) a nohy nelze nijak prodloužit. Velkým hitem a ideálem krásy byly dlouhé nohy a velká prsa. Pokud byste se podívali na tehdejší modelky Victoria’s Secret, viděly byste hlavně tyto dvě přednosti.

iZdroj fotografie: Pixabay

V 90. letech drželo hodně žen dietu

Jestliže patříte mezi lidi, již mohou jíst cokoliv, jakékoliv množství a přesto nepřiberete, určitě byste se radovali z 90. let. V té době totiž byla velkým hitem extrémní štíhlost a vůbec nebylo lehké takové postavy dosáhnout. V současné době mnoho lidí závidí těm, kteří se nemusí omezovat v jídle, a poté se nebojí stoupnout na váhu, protože se jejich postava nijak nemění.

Postava přesýpacích hodin v 50. letech

Určitě znáte Marilyn Monroe nebo Elizabeth Taylor a jejich dokonalé postavy. Takové typy se označují jako přesýpací hodiny, jelikož mají silnější boky, úzký pas a větší poprsí. V těchto letech si ženy kupovaly pilulky, po nichž mohly přibrat, aby měly tuto dokonalou postavu. Současně se v této době objevily modelky od Playboye a panenky Barbie, kterými se nechávaly ženy inspirovat.

Chlapecká postava ve 20. letech 20. století

Téměř žádné boky, neviditelný pas, žádná prsa a ploché pozadí se označuje jako chlapecká postava. Nemusí ji mít však pouze chlapci, ale i ženy. Právě ve 20. letech 20. století se stala ideálem krásy pro dámy. Ty se snažily tento tvar postavy napodobit natolik, že si stahovaly prsa nebo jiné části těla a snažily se tak skrýt své ženské křivky.

iZdroj fotografie: Pexels

Silnější tvary v roce 1400 až 1700

V této době byla společnost zvyklá na trochu jiné standardy a ženská krása se vyznačovala hlavně tím, když měla žena velké břicho, bohaté tvary a velmi výrazné křivky. Hubené ženy byly označovány jako chudé. Nadváha a plné ženské tvary byly známkou vysokého postavení a bohatství.

Jaká je podle vás ideální ženská postava?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články