Dokonalý 2minutový účes: Kadeřnice se podělila o svůj trik, díky kterému vypadá, jako by ho dělal profesionál

Péče o vlasy je pro někoho velmi složitou záležitostí, protože netuší, jak správně na to. Tyto rady od kadeřnice by mohly pomoci každému, kdo doposud dělal velké chyby.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Možná se vám již někdy stalo, že jste se o své vlasy důkladně starali, a i přesto se vám nepodařilo předejít třepení, lámání konečků, lupům nebo jiným problémům, s nimiž se trápí mnoho lidí. Naštěstí existují i profesionálové, kteří moc dobře vědí, jak se o různé typy vlasů starat tak, aby byly krásné a plné života. Tato kadeřnice se podělila o několik rad, a dokonce prozradila i návod na účes, který můžete nosit na mnoho událostí, protože je velmi univerzální.

Vlasy, které se třepí

Až se půjdete příště projít nebo budete mít cestu kamkoliv, zkuste si více všímat lidí okolo vás a toho, jaké mají vlasy. Mnoho z nich bude mít jistě nehezké vysušené vlasy, na kterých je znát několik let barvení, nezdravého zacházení a také nesprávné péče. Mezi první radu, kterou dává dlouholetá kadeřnice všem, patří to, že byste se neměli vyhýbat pravidelnému zastřihování.

Ve společnosti dlouhodobě koluje mýtus, že pokud si nebudete vlasy pravidelně zastřihovat, mohou vám lépe narůst. To ale není vůbec pravda. Pokud se vám totiž začnou třepit konečky, budou se třepit dále od konců nahoru a poté se ulomí. Vlasy vám tedy nezačnou růst rychleji, ani kdybyste si je nestříhali několik let, protože budou spíše zničené a ošklivé.

Vždy používejte tepelnou ochranu

Nikdy nezapomínejte na to, že pokud na vlasy používáte žehličku, kulmu nebo fén, vždy je nutné vlasy chránit před vysokými teplotami. Nejlepší volbou jsou tedy přípravky pro tepelnou ochranu, které udělají hodně práce a ochrání vlasy před poškozením. Horká zařízení vlasy vysušují, dokáží způsobit roztřepené konečky, a pokud si barvíte vlasy, můžete zaznamenat vyblednutí. Sprej nebo jiný přípravek pro tepelnou ochranu vlasů by měl také sloužit pro ochranu před škodlivým UV zářením.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každodenní mytí vlasů

Někteří lidé si musí mít každý den hlavu, protože se jim velmi mastí. Možná ale ještě netuší, že za zvýšenou tvorbou mazu stojí právě každodenní mytí. Tato denní aktivita vysušuje pokožku hlavy a ta začne přirozeně produkovat nadměrné množství mazu, aby se bránila suchosti. Kvůli tomu budete mít neustále pocit, že se vám vlasy stále mastí víc a víc a vaše každodenní mytí nikdy nepřestane. Zkuste si tedy dát na chvilku pauzu a pokuste se cyklus mytí vlasů zpomalit. Vyzkoušet můžete také suchý šampon, který pomůže i v té nejhorší situaci.

Rychlý účes, který vám zachrání den

Pokud se chystáte vydat na jakoukoliv událost, ale netušíte, jaký účes si udělat, vyzkoušejte tento, který je velmi jednoduchý, a přesto jemný a elegantní. Připravte si gumičku společně se sponkou do vlasů a pusťte se do práce. Udělejte si culík ale trochu níže, poté z něj udělejte drdol, ale nechte část vlasů tak, aby nebyla zamotaná do drdolu. Tyto vlasy obmotejte kolem gumičky a zajistěte je sponkou. Tento nedbalý, ale přesto velmi elegantní drdol si můžete vzít opravdu kamkoliv.

Jaké triky při péči o vlasy jste se naučili vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat