Zesvětlete vlasy tak, aniž byste o ně přišli. Domácí metody je neoslabí a fungují lépe, než chemický odbarvovač

Cesta ke světlejšímu odstínu vlasů, k jejich lesku a hebkosti může být snadná i s využitím přírodních produktů. K oblíbeným ingrediencím patří ovoce, bylinky a vejce.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Téměř každá žena bledne závistí při pohledu na krásnou hřívu zlatých vlasů, které mívají modelky v módních časopisech. Obzvláště, když je na první pohled zřejmé, že nejde o přirozené blondýnky. Stále více pak vrtá hlavou, jak to dělají. Mají tak husté, lesklé a hlavně krásně světlé vlasy, jako by ani nebyly obarvené. Zesvětlit kadeře jde ale i jinak než jen agresivním peroxidem. Existují 3 způsoby, jak toho docílit.

1) Heřmánek a citron

Samozřejmě pokud máte černé vlasy, je nesmysl si myslet, že budete přirozená blondýnka díky zázračnému přírodnímu elixíru. Ten může pouze zesvětlit odstín vlasů a dodat jim lesk. Jedním z nich je báječný heřmánek. Patří k nejoblíbenějším odbarvovačům na kadeře. Pro posílení jeho přírodních vlastností je úžasný v kombinaci s citronem, který zase patří k nejúčinnějším přírodním bělícím prostředkům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup je snadný –⁠ udělejte si dvojitou dávku heřmánkového čaje obvyklým způsobem. Po vychladnutí dejte odvar na chvíli do lednice. Pak do něj přidejte šťávu z půlky citronu. Možná budete mít chuť čaj vypít, ale nedělejte to. Přelijte ho do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na vlhké vlasy. Po 20 minutách je umyjte běžným způsobem a nezapomeňte na kondicionér. Opakujte kúru dvakrát týdně a brzy uvidíte výsledek.

2) Vejce, pivo a citron

Bělící vlastnost citronu je všeobecně známá. Pozor však na to, abyste to s jeho používáním nepřehnaly. Současně totiž vlasy také vysušuje, takže budou sice světlejší, avšak splihlé a bez života. Používat ho dvakrát do týdne je tak akorát, abyste získaly přirozené zesvětlení vlasů, jejich zdravý vzhled, lesk i hebkost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přírodní masku vytvoříte snadno z citronu, piva a vejce. Ušlehejte z bílku sníh, k němu poté přilijte asi půl sklenice nealkoholického piva. Jemně promíchejte a přidejte šťávu z půlky citronu. Směs pak pomalu vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte 20 minut působit. Nakonec kadeře umyjte jako obvykle a použijte kondicionér. Kúru dopřejte vlasům dvakrát týdně. Budou živější a barva se zesvětlí.

3) Med, citron a ocet

Přírodní elixír, který pomůže vašim kadeřím získat světlejší odstín a zdravější vzhled, si jednoduše namícháte ze 3 ingrediencí. Potřebovat budete opět citron, dále med a ocet. Výsledek bude opravdu působivý. Do sklenice vroucí vody přidejte 2 lžíce medu, 2 lžíce jablečného octa a šťávu z půlky citronu. Všechny přísady dobře rozmíchejte, nechte roztok odstát, a pak ho dejte do lednice vychladnout.

Jakmile bude elixír studený, můžete ho přelít do lahve s rozprašovačem a aplikovat na vlhké kadeře. Jemně ho rukou vmasírujte do vlasů i pokožky hlavy. Nechte zesvětlující životabudič 20 minut působit. Nakonec kadeře umyjte šamponem a opět nezapomeňte na kondicionér nebo hydratační krém na vlasy. Tuto kúru si dopřejte dvakrát v týdnu. Výsledkem budou zesvětlené, hebké a lesklé vlasy.

Jaké triky používáte na udržení lesklých a zdravých vlasů?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt