Vyhlaďte vrásky kolem úst jednoduchou obličejovou samomasáží. Stačí 5 minut před spaním –⁠ výsledky uvidíte už po probuzení

Domácí masáž, kterou zvládnete za 5 minut, vám dopomůže k tomu, abyste vypadali mladší. Není třeba investovat spoustu peněz do drahých zákroků v kosmetických salonech.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každá žena zjistí dříve nebo později, že jí přibývají vrásky a podivné důlky na obličeji. Dokonce i jeho kontury začínají povolovat a pleť už zdaleka není tak hezky napnutá jako kdysi. Vrhnout se na nejrůznější vody, krémy, masky a séra může zklamat, protože viditelné korekce se nedostaví v takové míře, jak byste si představovali. Účinným prostředkem může být i domácí masáž.

Na masáže spoléhají i známé tváře

Pleť obličeje můžete vyhladit několika jednoduchými pohyby. Mimochodem, tonizace obličejových svalů a masáž pleti jsou stále oblíbenější procedury i v kosmetických salonech. Spoléhají na ně i celebrity jako třeba manželka britského prince Harryho, vévodkyně ze Sussexu, Meghan. Osvědčené pohyby a techniky masáže jsou oblíbené pro jejich rychlé a efektní výsledky.

Nejvíce viditelnými oblastmi, které ženy na obličeji trápí, jsou vrásky od nosu ke koutkům od úsměvu, u očí a na čele. Právě tyto oblasti jsou nejčastěji postiženy rýhami, a proto se na ně masážní technika hodí. Ta totiž stimuluje krevní oběh, dodává pokožce a svalům větší pružnost a pevnost. Navíc se lépe prokrvují, obličej hned po masáži vypadá hladší a zářivější.

Zpomaluje proces stárnutí

Z dlouhodobého hlediska masáž obličeje snižuje výskyt jemných vrásek a zpomaluje proces stárnutí. Dobrou zprávou je, že nemusíte do žádného salonu. Masáž zvládnete hravě doma. Provádění jednoduchých pohybů se snadno naučíte. Důležité je, abyste obličej nedřeli na sucho. Masáž musíte provádět s trochou oleje, například šípkového.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kůže na obličeji nesmí být napjatá. S pomocí oleje ji nejenže uvolníte, ale pomůže ji i více vyhladit. Jak správně masírovat obličej a okolí úst, aby vrásky zmizely, se můžete podívat na videu. Jde o sadu několika jednoduchých pohybů, které několikrát zopakujete. Stačí pět minut denně a budete vypadat odpočatěji a mladistvěji.

Jaké vychytávky používáte na vrásky v obličeji?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce