Babičky popraskané rty netrápily. Jejich způsoby hydratace byly daleko účinnější než dnešní balzámy na rty

Obyčejné balzámy na rty z drogerie už na dostatečnou hydrataci občas nestačí. Ještě, že existuje pět přírodních surovin, které je plně nahradí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Popraskané rty trápí většinu hlavně v chladných a zimních měsících. Rty jsou k vysychání a poničení náchylné hlavně proto, že nemají mazové žlázy. Jsou tedy zcela odkázány na vaši péči. Mlha, chlad a déšť jim dává opravdu zabrat. Obyčejné balzámy na rty z drogerie na jejich vyléčení často nestačí. V tuto chvíli přichází na scénu těchto pět zázračných surovin.

Vazelína

Sama o sobě je již klíčovou složkou obsahu mnoha balzámů. A to nejen těch určených na rty. Její potenciál je však využíván velmi špatně. Sama o sobě nemá hydratační schopnost, pokožku rtů tak nijak nezvláční. Je však okluzivní, to znamená, že dokáže perfektně uzamknout vlhkost. Správně byste si tak měli nanést běžný balzám a ten pak zafixovat právě vazelínou.

Aloe Vera

Snad celosvětově nejznámější sukulent. Proslulý svými úžasnými hydratačními schopnostmi. Kromě kýžené vláhy má ještě jeden benefit. Jeho gelovitá struktura obsahuje molekuly polysacharidů. Polysacharidy jsou makromolekulární látky. Mezi ně patří například celulóza, škrob nebo glykogen. Vynikají svou regenerační schopností, která je pro rty ideální.

Med

Med představuje skvělý zvlhčující prostředek. Stahuje vlhkost z okolí vašich rtů a vrací ji do nich. Disponuje svými léčivými vlastnostmi, které značně zlepšují puchýřky, praskliny a případně i omrzlinky. Jeho antibakteriální vlastnosti brání šíření oparů a dalších infekčních zdravotních problémů. Stačí jej nanést čistým prstem nebo vatovou tyčinkou a nechat půl hodiny působit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kokosový olej

Působí jako změkčovadlo. Jako kouzelná látka, která rozmrazí vaší ztvrdlou a hrubou pokožku. Vrátí ji do hebkého a zdravého stavu. Jeho protizánětlivé vlastnosti zmírňují bolest a nepříjemné pocity spojené s infekcí. Antibakteriální schopnosti naopak ochrání rty před choroboplodnými zárodky. Peeling s tímto olejem jemně a šetrně odstraní odumřelé buňky.

Cukrová exfoliace

Neforemná a hrubá vrstva odumřelých kožních buněk často brání zlepšení stavu pokožky. Jemný cukrový peeling může tento problém vyřešit. Stačí smíchat lžíci krystalového cukru s lžící kokosového oleje nebo medu. Následně minutu krouživými pohyby masírovat rty. Na závěr je důležité rty dostatečně hydratovat. Pokud na to zapomenete, tak všechno úsilí vyjde vniveč.

Jak se staráte o své rty vy?

Zdroj: Insider
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články