Tajemství „Yao“ žen, které ani v 80 letech nemají šediny. Místo šamponu používají výluh z jedné ingredience

Pokud nechcete mít žádné šediny, vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu, díky které budete mít krásné vlasy i ve vyšším věku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí bojuje se šedivými vlasy i přes to, že na to ještě rozhodně nemají věk. Asi všechny ženy někdy musely na svou kštici dát nějakou barvu, protože potřebovaly zakrýt právě šediny. Tyto barvy však opravdu ničí vlasové prameny, takže není dobré je používat nějak často. Jenže co jiného dělat, pokud nechcete mít šediny? Vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu.

Ženy Yao nemají šedivé vlasy

V odlehlé části Kuang-si na jihu Číny se nachází vesnice Huangluo, jež je proslulá ženami s nádherně dlouhými vlasy. Místní obyvatelky si nejvíce zakládají na svých dlouhých kšticích, protože je považují za to nejcennější bohatství, které mají. Podle tradice si tyto dámy stříhají vlasy jen jednou za život, a to v den dosažení plnoletosti. Na jejich hlavách není nikdy vidět ani jeden šedivý vlas.

Rýžová voda je tajemstvím

Tyto ženy používají jednu zázračnou tekutinu, a to rýžovou vodu. Vezměte hrst rýže a důkladně ji omyjte. Poté ji dejte do misky s čerstvou vodou a nechte přibližně 15 minut louhovat. Po této době vodu přefiltrujte a přelijte do nádoby, ve které bude stát přibližně 2 dny, dokud nezačne kvasit. V tuto chvíli je na čase vodu převařit a následně nechat vychladnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poté ještě přidejte pár kapek nějakého esenciálního oleje, aby vaše voda krásně voněla. Používejte ji jako přírodní šampon tak, že ji důkladně vmasírujete do pokožky hlavy, a poté opláchnete vlažnou vodou. Rýžová voda je bohatá na antioxidanty, různé minerály a vitamin E, který zlepšuje pružnost vlasů. Opravdu to vyzkoušejte, stojí to za to.

Jak se staráte o své vlasy?

Zdroj: TheHansIndia
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články