Vlasové trendy, které vládnou letošnímu roku: Do módy se vrací také devadesátky, populární je i přirozenost a její přijetí

Nejslavnější kadeřníci a majitelé vlasových salónů se vyjádřili k nejnovějším vlasovým trendům roku 2022. Najdete mezi nimi jak výstřelky, tak přirozenost.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nový rok, nové já, nové vlasy? Stačí jen trocha inspirace a to správné doporučení pro váš typ vlasů. Vylepšit svůj letošní účes je ještě snazší, než si myslíte. A to proto, že mnoho z největších vlasových trendů, které se vyskytují v salonech, debutují na přehlídkových molech a objevují se na vašich oblíbených celebritách a influencerech, jsou rozhodně mírné, poměrně nenáročné na údržbu a všechny pracují s vaší přirozenou barvou a strukturou vlasu. Nebojují proti nim a nemají devastující účinky.

Houbově hnědý odstín přelivu

Samozřejmě se najde i trocha odvahy a dramatičnosti pro ty, kteří po ní touží. Také spousta nápadů z ikonických účesů, které definovaly konec devadesátých let a rok 2000. Jste připraveni zjistit, jak budou vypadat vlasové trendy v příštím roce? Pak jste na správném místě. Čtyři různí vlasoví profesionálové se vyjádřili k nejžhavějším trendům v oblasti barev, střihů a stylingu. Prozradili také několik svých hrdinských produktů, s nimiž lze některých z těchto účesů dosáhnout jednoduše doma.

iZdroj fotografie: Pexels

Prozradili, na co přesně byste se měli ptát svého kadeřníka, pokud chcete být v oblasti vlasových trendů napřed. Inspirací pro tento smyslný a neutrální středně hnědý odstín, který bude letos naprosto všude, možná není to, co byste čekali. Ano, je to houba, přesněji řečeno klobouček houby portobello. Ve skutečnosti je mnohem hezčí, než se zdá. „Letos je houbově hnědý odstín to, o co by si měly říct všechny přírodní brunetky, které chtějí ozvláštnit ve svém kadeřnictví,“ říká Katerina Proko, mistrovská stylistka a spolumajitelka salonu Arisa.

Retro styl drdolů podle Hailey Bieber

„Místo teplých karamelových odstínů se v tomto trendu objevují zemitější, chladnější tóny na popelavém základu,“ říká Proko a aplikuje je na vlasy pomocí tradičních melírů, balayage nebo babylightů. Navzdory názvu se do tohoto trendu mohou zapojit i blondýnky, aniž by zcela ztratily svou lehkost. „Pokud jste blondýnka a hledáte něco jiného, ale nejste úplně odhodlaná být tmavší, požádejte o tónování vlasů, které hledá béžovější, opálenější tóny. Díky tomu budete mít pocit, že záříte, i když jste dlouho nespatřili slunce,“ říká Proko.

Od skořicových spirálek Carrie Fisher jako princezny Leiy z Hvězdných válek až po elegantní drdol Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Drdol má prostě něco do sebe. Tara Simich, zakladatelka společnosti Mermade Hair, si myslí, že rok 2022 je rokem drdolu. „Drdoly jsou MVP vlasových trendů. Jsou praktické, což znamená, že si můžete udržet vlasy mimo obličej, když jste na tanečním parketu s přáteli, nebo vypadat super sofistikovaně na příští schůzce Zoom,“ říká.

Devadesátkové vrstvené střihy

Simich vidí inspiraci ve dvou dobách, které dnes podporují velké oživení drdolů. Zaprvé jsou to léta 2000, desetiletí známé svými elegantními, špičatými drdoly se středovou částí. Pak je tu o něco elegantnější drdol, jenž se vyznačuje romantickými, volnými vlnitými úponky rámujícími obličej. Za to můžete poděkovat Netflixu a Shondě Rhimes. „Druhá série Bridgeton bude také inspirovat trochu atmosféry georgiánské éry s účesy tím, že bude experimentovat s vlněním předních částí,“ říká Simich.

iZdroj fotografie: Pexels

Vzpomínáte si na Rachel? Proko říká, že v roce 2022 jsou na prvním místě sekané střihy inspirované slavným účesem Jennifer Aniston z Přátel. Chcete se k tomuto trendu přidat? „Při své příští návštěvě kadeřnictví byste měli požádat o krátké úhly kolem obličeje a dlouhé vrstvy po celé délce zad. Při úpravě vypadají pružně a svěže, i když je necháte uschnout na vzduchu. Je v tom stále něco jemného a krásného, zejména pro dívky, které nerady vlasy fénují.“

Kratší střih zvaný bob

Stylistka celebrit a tvůrkyně Mane Addicts Sienree Du souhlasí a dodává, že váš kadeřník by měl při stříhání vrstev rámujících obličej vždy brát v úvahu tvar obličeje. Du se také líbí rozmanitost stylingových možností, které vrstvený střih nabízí, a říká, že vrstvy mohou vyhovovat každému se středně hustými až hustými vlasy. „Pro zachování odděleného střihu můžete ve vlasech vytvořit volné vlny nebo je pěkně vyfoukat,“ říká.

„Boby se také chystají znovu,“ říká Proko. U tohoto střihu myslete na střední délku, podobně jako u elegantního lobu, krátkého delšího bobu, který se na kadeřnické scéně objevil před několika lety. Tentokrát jsou však podle Proko střihy o něco tupější, což jim dodává na ostrosti. „Měli byste si říct o něco nad ramena a pod bradu. Tohle se dá vytvořit na komkoliv s jemnými po husté vlasy.“

Drahá barevná technika

Money Piece Highlights může znít draze, ale tato barevná technika vám ve skutečnosti dává velkou výhodu a může být skvělým způsobem, jak levně zesvětlit a rozjasnit okolí obličeje. Tato technika totiž zahrnuje pouze barvení pramenů nejblíže k obličeji, což znamená méně času stráveného v křesle pro ty, kteří mají rádi salony bez zdlouhavého čekání. Ještě lepší je, že se tato technika obecně hodí ke všem barvám vlasů a účesům, od jemných vln až po copánky.

iZdroj fotografie: Pexels

S výjimkou úzce střižených nebo pixie střihů. Pokud si to přejete, můžete se do účesu pustit s odvážnějšími a mohutnějšími prameny. Představte si růžové nebo modré prameny vedle své přirozené barvy. Přesto mnoho lidí dává přednost tlumenější verzi tohoto trendu, kdy se držíte odstínů bližších vašemu základu, což Sahin ve svém salonu vídá. „Moji klienti chtějí vypadat přirozeně. Nelíbí se jim velké, mohutné melíry. Chtějí jemnější vzhled, prameny zdobený jen kousek kolem obličeje.

Přijetí přirozené struktury vlasů

Pro rok 2022 je přijetí přirozené struktury vlasů (namísto její změny) konečně oficiálním trendem. Je nejvyšší čas. „Největším trendem v účesech, který si pomalu razí cestu a nyní jsou tu pro všechny, je nepodceňovat ani nepřeceňovat své vlasy. Dovolte jim, aby se projevily samy. Dovolte jim, aby se kroutily, dovolte jim, aby zůstaly jemné a rozpuštěné, jako by vám to bylo úplně jedno.“ Co z toho plyne? Čas od času ustupte od fénu, žehličky nebo kulmy, abyste dali vlasům šanci dýchat a být co nejpřirozenější.

Pokud se nechcete pustit do vrstveného účesu nebo tupého středně dlouhého bobu, můžete svůj obličej orámovat módní technikou barvení, která se nazývá konturování vlasů. Podobně jako když používáte konturovací tyčinku a rozjasňovač k vyrýsování lícních kostí a čelistí, při konturování vlasů se používají strategicky rozmístěné světlé a slabé odlesky, které dodají vašemu obličeji propadlý, plastičtější vzhled. Touto úpravou lze dosáhnout různých vzhledů a odstínů, ale nejúžasnější je, že stejně jako při konturování make-upem můžete skutečně vytvořit iluzi.

Vlasové kontury obličeje

„U barvy a konturování vlasů záleží na tvaru obličeje, tónu pleti, struktuře vlasů a na tom, jaký styl klient hledá, jestli korporátní, business, high fashion, edge nebo pro každodenní použití,“ říká kadeřník Yuksel Sahin, majitel kadeřnického salonu Yuksel Sahin. Nejlepší je poradit se se svým kadeřníkem a zjistit, jaké jsou vaše tužby, abyste určili, jak by mělo být konturování vytvořeno. „Někteří lidé si dělají velmi jemné, vícebarevné melíry a odlesky, takže když jim začnou odrůstat kořínky, přirozeně s nimi splynou,“ říká Sahin.

iZdroj fotografie: Pexels

Možná jste už slyšeli o trendu sklovité pleti, který pochází z K-beauty a v podstatě se rovná pleti tak hladké a bez pórů, že je v podstatě jako zrcadlo. Představte si stejnou, téměř mokrou zářivost, jen na vlasech. Ať už jsou stažené do culíku nebo drdolu, nebo rozpuštěné, rovné a hladké. „Je to prostě takový nadčasový a romantický vzhled a zároveň vypadá elegantně,“ říká Du. Podle Du se tento styl hodí pro většinu typů vlasů. Dokonce i kudrnatější a strukturovanější vlasy mohou mít na temeni hlavy hladké odlesky s použitím správného produktu.

Do očí bijící lesk a vlasové doplňky

Du doporučuje sprej Color Wow Mist-ical Shine Spray, abyste dosáhli super lesklého, skleněného vzhledu. „Pokud vám na koncích chybí tloušťka, přidejte nějakou sponku, abyste dosáhli plnosti. Nakonec vlasy vyžehlete žehličkou a naneste lesklý sprej.“ Velké sponky, velké saténové gumičky a chlupaté kbelíkové klobouky. Co se týče vlasových doplňků, léta 2000 jsou zpět a lepší než kdy dřív. Proko miluje, jak málo stačí k tomu, abyste s těmito kousky ze staré školy vyzdvihli svůj účes, ať už máte měkký drdol, nebo culík.

Jsou také neuvěřitelně uživatelsky přívětivé a jsou skvělým řešením pro úpravu vlasů druhý nebo třetí den, kdy se třeba snažíte odvést pozornost od mastných kořínků nebo spousty poletavých vlasů či krepatění. Pomohou vám, když potřebujete rychle odejít z domu, a mohou vám dodat pocit pohody, aniž byste se o to snažili. Pokud jsou vaše vlasy na drátěnky a gumičky příliš krátké, nezoufejte. Vždycky můžete místo toho zkusit hromadu motýlích sponek z přelomu 80. a 90. let.

Slavný návrat k přirozenosti

Největším barevným trendem pro rok 2022 může být návrat k přirozeným kořenům a nechat vyniknout skutečnou barvu vlasů. Je to univerzálně lichotivé a velmi snadné na údržbu, stačí navštívit svého koloristu a nechat si odstranit všechny cizí látky z povrchu vlasů. Funguje to u všech typů.“ Tento proces nepatří k těm nejkratším, ale za výsledný vzhled určitě stojí.

iZdroj fotografie: Pexels

Pokud váháte, zda se rozhodnout pro přirozenou barvu, Du poukazuje na Hailey Bieber jako na příklad někoho, kdo právě teď bez námahy hýří tímto živým vzhledem. Stále má medově blond konečky, ale její přirozené hnědé kořínky krásně přecházejí do zbytku odstínu, téměř jako gradient. Z toho vyplývá, že i slavné osobnosti se rády drží určité přirozenosti.

Který módní trend vás nejvíce zaujal?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články