Dárek k narozeninám se změnil v noční můru. Místo krásných rtů má žena znetvořený obličej

Namísto odborného ošetření u specializovaného lékaře žena zvolila levnější řešení. Na případná rizika vůbec nepomyslela. Nakonec bude muset zaplatit mnohem víc.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Se svým vzhledem není spokojená skoro žádná žena. A roste i počet těch, které na cestě k vysněné vizáži neváhají využít nejrůznějších estetických zákroků. Patří mezi ně i čtenářka DámskéhoDeníku Markéta L. z Prahy. Měla pocit, že její rty jsou příliš úzké, nerovnoměrné, a navíc vrásčité. Mluvila o tom, že si chce nechat rty upravit, pořád dokola, takže jako dárek k narozeninám dostala obnos, který by měl zákrok pokrýt. „Byla jsem hloupá. Takovou chybu už nikdy neudělám,“ napsala nám do redakce.

Na případná rizika zákroku nepomyslela

Naše čtenářka si udělala na internetu průzkum, jak taková procedura probíhá, kde ji provádějí a kolik stojí. Byla nemile překvapená, že je mnohem dražší, než se domnívala. Začala váhat. Kolegyně v práci jí ale řekla, že ví o levnějším způsobu. „Znala kosmetičku, která s botoxem a kyselinou hyaluronovou pracuje. Nedělá to ale oficiálně, injekce aplikuje jen známým. Kolegyně má pěkně upravené rty a vyrovnané vrásky na čele. To jsem chtěla taky,“ uvedla paní Markéta.

V tu chvíli vůbec nepomyslela na případná rizika. Nepídila se po odbornosti kosmetičky ani po kvalitě výplní. Podle ČeskéTelevize by tyto zákroky měl navíc provádět pouze lékař ve zdravotnickém zařízení. „Myslela jsem si, že to je levnější, protože je to jen pro známé,“ podotkla paní Markéta. Samotné ošetření netrvalo dlouho a všechno šlo hladce. „Do rtů mi napíchala kyselinu, která je krásně vyplnila a vyhladila vrásky. Byla jsem nadšená,“ vzpomíná čtenářka. Problémy začaly až později.

Ve rtech si nahmatala bulky

Po aplikaci byly rty nateklé a okolí kolem úst zarudlé. Paní Markéta se ale domnívala, že to tak má být. Když se ale probudila druhý den ráno, byla nepříjemně zaskočená. „Když jsem ráno vstala, měla jsem oteklé rty a všechno mě bolelo. Začala jsem si rty masírovat a nahmatala jsem bulky. Trochu jsem zpanikařila. Zavolala jsem kolegyni a ta mě začala uklidňovat, že to nic není,“ svěřila se čtenářka s tím, že bulky měla masírovat, což prý bylo dost bolestivé.

žena pláče iZdroj fotografie: Depositphotos

Naštěstí byl víkend, takže mohla být doma. „Rty pořád bolely a otok neustupoval. Vypadala jsem jako kachna,“ uvedla paní Markéta. Jenže její stav se nezlepšoval. Vyhledala proto kosmetičku. Řekla mi, že se rty zanítily, protože jsem je masírovala špinavýma rukama. Prý by se kyselina sama vstřebala. Vzdala jsem to. Došlo mi, že jsem se do téhle situace dostala z vlastní hlouposti. Žádní svědci, žádná účtenka,“ vypráví paní Markéta.

Komplikace, které mohou nastat, ji vyděsily

Styděla se, že byla tak naivní. Začala pátrat na internetu, jak ze šlamastyky ven, a zjistila, že komplikace měla po obdobném ošetření rtů spousta jiných žen. „Dost mě to vyděsilo. Nejenže se mohou objevit různé uzlíky, přetrvávající otoky nebo infekce, ale také ucpání cév a s tím související nekróza, oslepnutí, nebo dokonce mozková mrtvice. Teprve pak mi došlo, jak moc jsem riskovala,“ řekla paní Markéta. Okamžitě vyhledala specializovanou kliniku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dozvěděla se, že s opravami podobných nepovedených zákroků má zdravotnické zařízení bohaté zkušenosti. „Vpíchli mi do okolí rtů enzym, který rozpouští kyselinu hyaluronovou a pomáhá rozbíjet hrudky. Účinky byly viditelné hned po zákroku,“ popsala paní Markéta s tím, že v některých případech se musí procedura opakovat. „Asi mě čeká ještě jedno kolo. Pusu mám pořád nateklou. Jsem zničená, měla jsem vypadat krásně, a byla jsem znetvořená. Navíc všechno platím dvakrát,“ dodala.

Jakou část těla byste si nechali vylepšit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články