Domácí medovo-kávový peeling odstraní i ty nejhlubší strie. Bříško i hýždě můžete mít opět sametově hebké

Pokud vás trápí nějaké nedostatky na kráse, nezoufejte. V dnešní době je lidské tělo dobře prozkoumáno, díky čemuž je možné jim předcházet nebo si zajít na zákrok.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně nebudete první ani poslední člověk na světě, který má strie nebo se obává jejich vzniku. Jsou známy příčiny, proč vznikají a díky tomu jim lidé mohou předcházet. Jestliže už nějaké máte, můžete zmírnit jejich začervenání, viditelnost nebo snížit počet. Změny pravděpodobně neuvidíte za jeden den, ale při pravidelné péči se jich dočkáte velice brzy.

Příčiny vzniku strií

Nevznikají pouze u žen, ale i u mužů nebo u dospívajících lidí. Pohlaví nehraje žádnou velkou roli, protože za ně může několik faktů, které se mohou objevit v životě každého. Strie vznikají, když člověk rychle vyroste nebo přibere hodně kilo. Poté se vytvoří červené nebo fialové jizvy. Hledat byste je mohli i u sportovců, kteří hodně posilují. Občas je mají i lidé užívající steroidy, ti, kteří rychle přibrali / zhubli nebo ti, jež mají tenkou kůži či genetickou predispozici. Vytváří se i ženám se zvětšenými prsy nebo při těhotenství.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Prevence proti striím

Pokud je nemáte, jistě se můžete radovat ze zdravého vzhledu pokožky. Jestliže jim chcete předcházet, stačí dodržovat několik zásadních pravidel. Pohlídejte si stravu, která by měla obsahovat všechny potřebné živiny a vitamíny. Pijte dostatek vody, která ovlivňuje pružnost pokožky. Pravidelně si stoupněte na váhu a hlídejte si svou hmotnost. Při sportu se zaměřte na to, abyste byli hlavně zdraví. Rychlé nabírání svalů nebo hubnutí vám může způsobit strie. Svou pokožku pravidelně hydratujte krémy nebo oleji a vždy je do kůže pořádně vmasírujte.

Produkty, které nepomáhají s odstraněním

V obchodě se můžete setkat s mnoha krémy, které slibují, že vás jich zbaví. Pokud je už máte, neodstraní vám je. Pomohou vám pouze v případě, že se jim chcete vyhnout. Většina takových speciálních produktů je primárně velmi hydratační a nenachází se v nich žádná zázračná složka. Mezi další produkty, u kterých výrobci tvrdí, že vám odstraní strie, lze najít opravdu hodně výrobků. Příkladem jsou různé oleje nebo léčivé byliny.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pomocníci proti striím

Je nemožné se jich domácími metodami zbavit, můžete však omezit jejich výraznost. Nejedná se o něco, co by člověka ohrožovalo na životě, ale lidem spíše vadí, že kazí vzhled. Ve většině případů vám pomohou hlavně peelingy. Například peeling s medem, kávou a cukrem prokrví více tělo a zbaví odumřelé kůže. Poté bude tato část pokožky zbavena fialových nebo červených strií. Profesionálové je umí perfektně odstranit, jen je potřeba sáhnout hlouběji do kapsy. Tyto metody totiž nejsou vůbec levné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Profesionální metody na odstranění strií

Jelikož se jedná o jizvy, můžete se jich zbavit u profesionálů. Jedním z mnoha řešení je například laser, který v dnešní době pomáhá i v medicíně. Jedná se o nejúčinnější způsob, jak se strií zbavit, protože se dostává hluboko do kůže. Výhodou je to, že tato procedura není drahá a nebývají na ní nežádoucí reakce. Další možností je mikrodermabraze, jež už bývá bolestivější.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato metoda by měla donutit novější pokožku k tomu, aby rychleji rostla. Na plastickou chirurgii se lidé obrací v případě, že už nemají jiné řešení. Tyto operace jsou drahé a velmi nákladné. Dochází při ní k odstranění poškozené kůže a nahrazuje se zdravější kůží. Následná rekonvalescence je mnohem delší než u jiné procedury. Metoda se provádí v celkové anestezii.

Díky čemu jste se zbavili strií?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund