Účesy pro ženy po padesátce: Dlouhé vlasy zbytečně zestaršují, ofina pomůže zamaskovat vrásky

Tyto účesy vám pomohou vypadat stylově i po padesátce. Každá žena chce totiž vypadat mladě – a nezáleží na tom, kolik jí je let.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když je žena nad 50 let dobře upravená a pečuje o sebe, častokrát jí okolí její věk ani nevěří. Je to samozřejmě dobré i pro ni, protože se stále cítí krásná a sebejistá. Nikdy by se však neměla snažit vypadat například jako dvacetiletá slečna, protože to se zkrátka nepodaří. S těmito účesy budete vypadat stylově a vždy upraveně.

Rozlučte se s dlouhými vlasy

Určitě každá z vás zná nějakou starou dámu, jež má své vlasy již úplně šedé, ale odmítá se vzdát jejich délky. Z toho důvodu nosí prameny v drdolu, přes který má například ještě nějaký šátek. To ji však může dělat starší, než ve skutečnosti je. Pokud chcete vypadat stále stylově, nejspíše se budete muset rozloučit s dlouhými vlasy. Ty už totiž nejsou tak lesklé a zdravé jako kdysi, takže bude lepší je ostříhat.

Výběr střihu a barvy

Účesy, které jsou určeny pro krátké a středně dlouhé vlasy, disponují spoustou výhod. Mají opravdu omlazující účinek a jsou vlastně všestranné. Vždy však zajděte k nějakému profesionálovi, aby vám poradil, co je pro vás nejlepší. Velmi důležitá je také barva vlasů a pokud jste si nezvykly na šediny, tak budete muset sáhnout po nějaké barvě. Jestliže se bojíte změn, bude nejlepší podobná vašemu přirozenému odstínu.

Krátké mikádo

Tento účes rozhodně není určen jen pro starší ženy, na ulici můžete potkat i mladé dívky, které jsou ostříhané tímto způsobem. Střih mikáda je totiž velmi jednoduchý na údržbu, je vhodný i pro velmi jemné a řídké prameny. Pokud už vaše vlasy nejsou tak silné jako v mládí, můžete se s klidem rozhodnout pro tento účes.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velmi krátké vlasy

Účes s dlouhou historií je spíše mužského původu. Jeho popularita u žen je však opravdu velmi vysoká a postupem času se proměnil více v dámský účes než v pánský. Rozhodují se pro něho hlavně odvážné ženy, které nemají problém s radikální změnou délky svých vlasů. Jestliže se nebojíte změn, směle do toho.

Účesy s ofinou

Možná si myslíte, že ofina je určena spíše pro mladší lidi, ale opak je pravdou. Pokud je vám více než 50 let, může ofina vlastně i zamaskovat nějaké nedostatky, které přišly s věkem, jako jsou například vrásky na čele. Ofina dokáže ozdobit vlastně jakýkoliv účes, ať už jde o mikádo, nebo o polodlouhé vlasy. Opravdu se toho nebojte a vyzkoušejte ji.

Jak máte vlasy střižené vy?

Zdroj: Voloskova
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články