Noste gelové nehty, aniž byste odrovnali ty svoje: 5 tipů od dermatologa, jak mít krásné ruce

Vaše nehty mohou pod nánosem akrylových nehtů skutečně trpět. Dodržujte proto tato pravidla, aby vaše nehty byly zdravé a nepoškozené jako jejich okolí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Umělé nehty mohou být krásným doplňkem, protože díky nim vypadají vaše ruce vždy upravené a prsty elegantně štíhlé. Podle dermatologů z American Academy mají ale množství zdravotních rizik. Abyste minimalizovaly nepříjemné následky nošení akrylových nehtů, dodržujte několik jednoduchých rad, které doporučují přímo lékaři.

Vaše nehty mohou být oslabené

Aby se akrylové nehty správně nalepily na nehet, musí se nejprve jeho povrch zpilovat, aby byl drsný a nehty dobře držely. Jenže toto zásadním způsobem oslabuje a ztenčuje vaše nehty. Chemikálie používané při aplikaci umělých nehtů navíc proniknou hluboko do zasaženého, zpilovaného povrchu a okolí, a tak mohou vaši pokožku podráždit.

Volte raději alternativní způsob

Perfektní alternativou akrylových nehtů mohou být namáčecí gelové nehty. Stejně jako ty akrylové mohou do určité míry za zvýšenou citlivost a loupání vašich nehtů pod nimi, ale jsou daleko ohebnější a pružnější. To znamená, že je méně pravděpodobné lámání a praskání nehtů, protože se jim gelový lak lépe přizpůsobí. Některé gelové laky se navíc vůbec nemusejí nanášet na opilované nehty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte LED lampu

Jděte raději do salónu, ve kterém používají LED lampu. Většina nehtových studií se stále drží klasických UV lamp, jenže právě UV záření je podle odborníků hlavní příčinou stárnutí pokožky. LED lampy vyzařují mnohonásobně menší úrovně UV záření, navíc nehty vytvrzují rychleji. To znamená, že vaše pokožka na rukou zestárne mnohem pomaleji.

Vynechte zastřihování kůžičky

Požádejte zaměstnance nehtového studia, aby vám nezastřihával kůžičky okolo nehtů. Nehtové kůžičky se zastřihují, aby nehty vypadaly upravenější, ale i ony mají svůj důvod. Fungují jako brána, která chrání citlivé okolí nehtu před infekcí. Bakterie nebo jiné choroboplodné zárodky se bez ní k vašemu nehtu snadno dostanou a vy můžete dostat zánět. Ten se v okolí nehtu léčí opravdu složitě a zdlouhavě.

Rezervujte si je pro zvláštní příležitost

Pokud vzhled umělých nehtů milujete a za žádnou cenu se jich nechcete vzdát, zkuste si je rezervovat pouze pro některé významné příležitosti. Čas bez umělých nehtů dává vašemu tělu potřebnou šanci na opravu a regeneraci. Navíc se takto na sváteční okamžiky budete moci těšit ještě více a vzhled vašich rukou s umělými nehty vám nezevšední.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pečujte o své ruce i doma

Důležité je hlavně nezapomínat o své ruce pečovat každý den. Vyzkoušejte nejrůznější krémy a pečující oleje pro pokožku rukou a okolí nehtů. Na trhu je v dnešní době také nespočet laků se zpevňující nebo vyživující složkou, které vaše nehty určitě ocení. I běžná či například francouzská manikúra vám navíc bude určitě slušet a vaše nehty neoslabí.

Jaký je váš oblíbený typ manikúry?

Zdroj: AAD

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
Události247.cz
Události247.cz
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci