Vrásčité, drsné a suché ruce budou minulostí. Osvědčené rady našich předků pro jejich omlazení, regeneraci a probuzení

Zvláště z pozice ženy mohou být suché a nevyživené ruce otravnou záležitostí. Většinou to není nic příjemného jak na pohled, tak na dotek. Naštěstí existuje mnoho řešení, jak své ruce efektivně hydratovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruce nepatří mezi části těla, které by se dokázaly samy hydratovat. O to důležitější je péče, kterou jim věnujeme. Pokud pracujete v zaměstnání, kde každý den zacházíte s čistícími prostředky, měli byste svým rukám věnovat obzvlášť speciální péči. To samé platí v zimě, kdy se jejich pokožka má tendence vrásčit a ztenčovat. Neustálé nasazování a následné sundávání rukavic tomu samozřejmě také nepomáhá. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud chcete pokožku rukou omladit

V tomto případě musíte rozhodně zkusit parafínovou koupel. Do roztaveného parafínu ponoříte několikrát ruce a následně necháte cca 20 – 30 minut působit. Vaše pokožka se prokrví a nabyde mladistvého vzhledu, který navíc vydrží dlouhodobě. Pokud preferujete peeling můžete smíchat 1 lžíce mořské soli, 1 lžičku tea tree olejíčku a 2 lžíce kokosového oleje. Se vzniklou směsí si ruce pořádně třete, dokud se stará pokožka neoloupe. Na zábal je nejlepší žloutek s několika kapkami citronu a olivovým olejem. Nechte 15 minut působit, opláchněte a vaše ruce nepoznáte.

Pokud chcete pokožku rukou regenerovat

Na účinnou koupel smíchejte vodu, citronovou šťávu, několik kapek grapefruitového éterického oleje, špetku jedlé sody a špetku skořice. Ruce do lázně ponořte na cca 10 minut. Na regenerační peeling je nejlepší následující směs: Smíchejte půl šálku cukru s nastrouhanou citronovou kůrou, 1 čajovou lžičkou zázvoru a 2 lžícemi olivového oleje. Pro nanesení použijte štěteček. Pokud zkombinujete 1 pomerančovou dužinu, 1 čajovou lžičku sezamového oleje a špetku prášku z feferonky, dostanete úžasný zábal. Ruce si s ním namažte a nechte působit okolo 5 minut. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud chcete pokožku rukou probudit

Připravte si teplou vodu. Nalijte do ní pár kapek rozmarýnového oleje, pár kapek mátového oleje a jednu čajovou lžíci olivového oleje. Pokud spěcháte, bude vám stačit v této příjemné lázni ponechat ruce na 5 minut. Ovšem v tomto ohledu platí pravidlo čím déle, tím lépe. Na účinný peeling smíchejte dvě lžíce cukru, jednu lžíci slunečnicového oleje, špetku jedlé sody a lžíci růžové vody. Ruce s touto směsí důkladně promasírujte. A na zábal stačí nastrouhat zelené jablko, přidat dvě lžíce olivového oleje, jednu lžičku vazelíny a jednu kapku kafru. Aplikujte na ruce a po 10 minutách smyjte.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články