Výběrem účesu podle tvaru obličeje omládnete až o 10 let. Kadeřnice radí, jaký zvolit dle rysů vaší tváře

Tvar vašeho obličeje může ovlivnit to, jak vám které střihy sluší. Charakteristika tvaru obličeje vám může pomoci při výběru vhodného účesu.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

O tvaru obličeje často slyšíte, když se mluví o konturování a melírování, ale toto téma se může objevit i při rozhodování ohledně střihu a stylu vlasů. Na úvod je vhodné říct, že kdokoli s jakýmkoliv tvarem obličeje může samozřejmě nosit jakýkoli styl, který se mu zlíbí. Hlavní je, aby byl člověk sám se sebou spokojený a líbil se sobě. Pokud ale hledáte, jak přirozeně vyhovět tvaru vašeho obličeje, už nehledejte.

Pomocná ruka odborníků

Kadeřnický žargon obsahující různé odborné výrazy může být matoucí. I proto jsme chtěli podrobněji objasnit různé délky a styly, které nejlépe doplní váš obličej. Abychom dokázali tuto problematiku vysvětlit, obrátili jsme se na některé z nejlepších stylistů v oboru pro jejich odborné znalosti. Ti nám poradili, jaký účes a styl zvolit pro jaký tvar obličeje.

Jak rozlišit svůj tvar obličeje

Mnoho lidí má odlišný tvar obličeje. Obecně je možné jej rozdělit na pět typů: oválný, podlouhlý, čtvercový, kulatý a ve tvaru srdce. Pokud pohledem do zrcadla nepoznáte, jaký máte tvar, existuje způsob, kterým to jde jednoduše zjistit. Pokud to zkusíte a stále si nejste jistí, určitě to nevadí. Rozdělení dle tvarů obličeje je primárně určeno ženám s výraznými rysy, které chtějí zjemnit, jako jsou ty s výrazně kulatými, čtvercovými či dlouhými tvářemi nebo tvářemi ve tvaru srdce.

iZdroj fotografie: Pexels

Oválný tvar obličeje je nejvšestrannější. Totéž platí, pokud nemáte zřejmý tvar obličeje. Pokud máte výraznou strukturu vlasů, jako jsou super jemné nebo velmi kudrnaté, může být lepší cestou prozkoumat lichotivé střihy. Ten pravý účes pro vás dokáže zvýraznit potěšující rysy a skrýt ty, které vám způsobují vrásky na čele. Pamatujte také, že každý je jiný a nemusíte se řídit všemi pravidly krásy, které existují. Místo toho hledejte svou osobní cestu.

Kulatý obličej

Pro kulatý obličej jsou vhodné střihy, které končí pod bradou. U kudrnatých nebo vlnitých vlasů pozor. Takový střih totiž může být příliš krátký a přidat více šířky do oblasti tváří. Krátké střihy, které přidávají objem na vrcholu, mohou prodloužit váš obličej. Kadeřnice celebrit Sarah Potempa říká: Vrstvený účes dokáže to, že váš krk a obličej budou štíhlejší.Kadeřník celebrit Kristan Serafino radí: „Vyhněte se drsným hranatým stylům, pevným kadeřím a hustým ofinám, které zkracují vzhled obličeje.“

iZdroj fotografie: Pexels

Čtvercový obličej

Hranaté tváře vypadají skvěle s ofinou sčesanou do strany a vlasy po ramena. Kadeřnický expert Serafino také poznamenává, že ideální jsou styly, které změkčují širší čelo a linii čelisti: „Nejlepší účesy zjemní okraje linie obličeje jemnými vrstvami, širokými bočními prameny a objemem u temene hlavy.“ Ženy s hranatým obličejem mají také tendenci stárnout lépe. Čtvercové tváře zůstávají silné, hranaté a nemají tendenci se propadat.

Podlouhlý obličej

Dlouhé tváře bývají štíhlé a nabízejí mnoho stylových možností. Je to tvar, který vypadá báječně s extra objemem po stranách, takže vlny a lokny jsou skvělou volbou. Zvažte přidání ofiny, pokud máte pocit, že je vaše linie vlasů moc vysoko. Nejenže zkrátí obličej, ale také zvýrazní vaše oči. Podlouhlé tváře se nejlépe doplňují se styly, které mají šířku v oblasti lícních kostí, aby odvrátily pozornost od délky. Nejlichotivější je střih po ramena – někde mezi bradou a rameny.

iZdroj fotografie: Pexels

Oválný obličej

Lidé s oválnou tváří mají tendenci vypadat dobře ve všem, takže můžete sledovat jakýkoli vlasový trend, který se vám líbí. Abychom vám pomohli zúžit možnosti, soustřeďte se na styly, které odpovídají struktuře vašich vlasů a osobnosti. Dotazovaní stylisté prakticky jednomyslně řekli, že ženy/muži s oválným tvarem obličeje mohou mít nejuniverzálnější střihy. Dlouhé vrstvy umožňují pohyb, přidání objemu do stran vám navíc obličej pěkně zaoblí.

Srdcový tvar obličeje

Majitelé obličeje ve tvaru srdce mívají krásnou kostní strukturu, která není ani příliš tvrdá, ani příliš měkká. Zjistíte také, že na vás většina účesů vypadá velmi romanticky. Podle stylisty celebrit Johnnyho Lavoye mohou tváře ve tvaru srdce kompenzovat širší čelo dlouhými vrstvami, které rámují obličej. Potempa říká: „Ofina je skvělý způsob, jak skrýt širší čelo. Dále také styling vrstev vlasů a natočení směrem ven pomáhá odtáhnout se od jeho šířky.“

iZdroj fotografie: Pexels

Volte střih, ve kterém se cítíte nejlépe

Když čtete o účesech a tvarech obličeje, můžete se cítit zaplaveni pravidly. I když se jedná o pokyny pro lichotivé střihy, jsou to opravdu jen návrhy. Tajemství toho, jak vypadat nádherně, je skutečně v postoji člověka. Poslední věc, kterou chcete udělat, je nechat se ostříhat tak, že se nebudete cítit sami sebou. Pokud chcete účes, který neodpovídá pravidlům tvaru vašeho obličeje, jděte do toho. Pokud máte správný postoj, můžete nosit jakýkoliv střih.

Nenechejte se odradit okolím

Dobrou zprávou totiž je, že téměř všechny trendy účesy mohou vypadat skvěle na všech tvarech obličeje. Podkova, ofina, dlouhé vlasy, ale i třeba krátké, tzv. pixie střihy. U každého z těchto typů účesů se objevují prvky, které vám budou lichotit. Proto je dobré se o svém přání pobavit se svým stylistou. S tím pak pracujte na ideálním střihu pro vás tak, aby odpovídal tomu, co chcete, a zároveň lichotil vašemu obličeji.

Zkoušeli jste někdy střih podle tvaru vašeho obličeje? Pokud ne, chystáte se na to?

Zdroj: Brightside, Byrdie

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články