Oblečení, které vás opticky zeštíhlí: Černou kombinujte s vhodnými barvami a volte správné vzory

Oblečení s použitím optických klamů může být snadným řešením domnělých nedokonalostí. Krátké nohy, špíčky na břiše a další nedostatky vás už trápit nebudou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dokážete si představit, že byste vypadali štíhlejší jen díky několika úpravám vašeho oblečení? Nejde o kouzlo, ale o optický klam, který může být velmi užitečným nástrojem při oblékání. Se správnou technikou a trochou kreativity můžete svůj vzhled každý den zharmonizovat. S těmito tipy ušetříte zbytečně utracené peníze za nefunkční dietní programy a přípravky.

Širší oblasti zeštíhlí tmavé barvy

Pokud chcete například opticky zmenšit určitou část vašeho těla, zvolte černou barvu. To však funguje pouze v případě, že zbytek outfitu sladíte do světlejších barev. V černé vypadá vše menší, než ve skutečnosti je, naopak ve světlejších barvách působí vše větší. Pokud chcete například udělat svou horní část těla menší, oblékněte si černý top a světlé kalhoty. Díky kontrastním barvám bude vaše horní část těla vypadat menší než ta spodní.

Vodorovné pruhy zvýrazňují různé části

Pravděpodobně jste slyšeli, že vodorovným pruhům je lepší se v oblékání vyhnout. Mají sice zvětšovací efekt, ale pokud najdete správný způsob, jak je nosit, můžete je obrátit ve svůj prospěch. Noste vodorovně pruhované oblečení na částech těla, kde je to potřeba k vyvážení. Jestli například chcete, aby vaše prsa vypadala větší, měly byste mít vrchní část oděvu vodorovně pruhovanou. Máte-li ženské křivky, můžete je na správných místech zdůraznit také.

Kouzlo podélných čar

V dlouhém pruhovaném oblečení budete automaticky vypadat hubenější. Je ale také důležité vědět, že čím více podélných pruhů na šatech budete mít, tím budete vypadat vyšší. Proto se tento tip nehodí pro velmi vysoké ženy. Vyberte si oblečení, které má pruhy blíže k sobě. Pokud máte široké boky, noste sukni nebo kalhoty s postranním páskem, jenž vytvoří jemný prvek.

iZdroj fotografie: Pexels

Kombinace barev mění tvar

Trend barevného blokování se poprvé objevil v 60. letech 20. století. V módě je to jeden z nejlepších způsobů, jak aplikovat optický klam. Je založen na nošení výrazných kontrastních barev, které jsou na šatech umístěny tak, že jakoby zcela mění tvar těla toho, kdo je nosí. Nejčastěji je změna barvy aplikována na bocích dámských koktejlek, což je dělá vykrojenější a výraznější.

Asymetrické linie skryjí bříško

Diagonální pruhování klame zrak a odvádí pohled jiným směrem. Proto se vyrábí oblečení s tímto vzorem, které vytváří štíhlejší efekt. Pokud vaše břicho není zrovna oblíbenou částí těla, tak s ním díky tomuto triku budete moci pracovat. Nemusí se bát extravagantních barevných kombinací, zdobných knoflíků, ani netypických střihů. Asymetrie funguje i v jednoduchých kombinacích.

Vysoký pas prodlouží nohy

Když si obléknete kalhoty nebo sukni končící v pase, opticky rozdělíte své tělo na dvě části – spodní a horní. Pokud jste nízcí, můžete tak získat úplně nový tvar postavy. Vaše nohy budou vypadat mnohonásobně delší. Oblečte kalhoty, sukně nebo šortky s vysokým pasem a přidejte i pásek nad pupík. Kromě delších nohou docílíte i štíhleji vypadajícího pasu.

Véčkové výstřihy tvarují

Ženy s velkým poprsím, které chtějí opticky zmenšit trup, mohou razantně změnit svůj vzhled pomocí výstřihu ve tvaru písmene V. Nemusíte se obávat příliš hlubokého střihu, horní část těla můžete upravit do decentně vypadajícího dekoltu. Šaty a halenky s tímto druhem výstřihu vám poskytnou pocit komfortu, ale také pyšnosti na svůj dobře vypadající hrudník.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vzorky mění velikosti

Optický klam můžete realizovat i pomocí vzorů. Všimněte si, že čím větší je vzor, ​​tím větší část těla jím zakrytá vypadá. Pokud je nějaká část vašeho těla malá, oblečte ji do velkého vzorku, aby byl byl váš outfit vyvážený. Jestli chcete opačný efekt a raději byste zmenšili jednu ze svých částí, použijte malý a hustý vzor. Některé se dají dobře kombinovat navzájem.

Který tip vás zaujal nejvíce?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články