Jestli se chcete definitivně zbavit šedin, neopakujte chybu, kterou dělá 90 % žen

Pokud jste na své hlavě objevili šedivějící vlasy a rádi byste se jich zbavili, nepanikařte. Můžete se s nimi snadno vypořádat, vyhněte se však těmto chybám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stříbřité kadeře jsou už nějakou dobu v módě. Přelivy vypadají velmi elegantně a někdo rád tento trend využije k tomu, aby si šediny nemusel barvit. Velká část lidí se spíše snaží stárnoucí vlasy nějak zamaskovat. Pokud začínáte šedivět nebo máte už podstatnou část hlavy bílou, existuje správný postup, jak kadeře barvit. Často v tom lidé totiž chybují, protože zvolí nesprávný typ barvy.

Permanentní barva není ideální

Většinou se šediny začínají objevovat kolem padesátky, ale není neobvyklé, že je mají i lidé kolem třiceti a čtyřiceti let. V tom případě ale vesměs nejde o masivní záplavu bílých vlasů, spíš jen o několik pramínků, které se tu a tam vynoří. A jemně prošedivělé kadeře vůbec nemusí vypadat špatně. Pokud se je ale rozhodnete obarvit, je dobré zvolit polopermanentní tónovací barvu.

Tato barva, která nemá takovou sílu jako tradiční permanentní, spojí jedním odstínem šediny se zbytkem vlasů a časem vybledne. Je to nenásilný způsob, jak můžete se šedinami účinně bojovat. Je ale téměř pravidlem, že lidé sáhnou spíš po permanentní barvě. Ta však zdaleka není pro tento případ nejlepším řešením.

Na světlých kadeřích vypadá dobře melír

Permanentní barva sice poskytne plnější krytí šedin, ale může vypadat příliš ostře. Obzvlášť, když vlasy začnou dorůstat. U kořínků se v celku brzy po barvení objeví dělící linie. Pak musíte věnovat více času úpravě vlasů, abyste ji zakryli. Pokud chcete udržet jednotnou barvu, budete muset častěji dobarvovat odrosty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro lidi, kteří začínají šedivět, existuje další možnost. Skvěle je zakryje melír. Pomůže spojit světlejší části se zbytkem vlasů, aby kontrast nebyl tak výrazný. Obzvlášť dobře to funguje, pokud máte přirozeně světlejší vlasy nebo si je obvykle necháváte melírovat. U černých vlasů to není nejlepší řešení.

Jaké tipy máte na zakrývání šedivých vlasů?

Zdroj: PureWow
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti