Už žádné zbytečné stříhání. Roztřepené konečky ještě můžete zachránit, stačí jim věnovat trochu péče

Vyzkoušejte tyto domácí masky, které vám pomohou zbavit se roztřepených konečků. Vaše vlasy vyživí a ty potom budou opět krásné a zdravé.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Roztřepené konečky trápí velké množství žen. Většinou vznikají kvůli agresivnímu zacházení, ke kterému patří například odbarvování nebo časté žehlení. Obvykle je nejúčinnější a nejrychlejší metodou ostříhat vlasy alespoň o 3–4 cm, aby se odstranily ty nejvíce poničené konečky. Pokud však nechcete vlasy zkrátit, existují i jiné metody.

Jak na roztřepené konečky

K ochraně a péči o vlasy postačí dodržovat tato pravidla, která budou účinná i při obnově a oživení poškozených vlasů. Pokud budete mít zacuchané vlasy, vždy se je snažte rozčesat s pomocí masek a kondicionérů. Užívejte doplňky stravy na bázi aminokyselin, užitečné pro posílení vlasů zevnitř. Aspoň jednou za měsíc vlasy hydratujte octem nebo olivovým olejem. Zde jsou ty nejlepší masky, které si můžete připravit doma.

1) Výživná maska

Na výrobu této masky budete potřebovat vejce, olivový olej a ocet. Smíchejte celé vejce se 2 lžícemi olivového oleje a 2 lžícemi jablečného octa. Směs zahřejte ve vodní lázni a naneste na konečky vlasů. Nechte působit přibližně 30 minut.

iZdroj fotografie: Depositphotos

2) Vaječná maska

Mnoho žen už dávno ví, že vejce jsou naprosto úžasné v péči o vlasy. Smíchejte 2 žloutky s teplou vodou a tuto směs naneste na vaše vlasy. Ty poté zabalte do potravinářské fólie a nechte působit přibližně půl hodiny. Poté vlasy pořádně opláchněte, aby vám v nich nezůstaly žádné zbytky vajec.

3) Regenerační maska

Jediné, co k tomuto kroku budete potřebovat, je kokosový nebo mandlový olej. Naneste jeden z těchto olejů na konečky vlasů a pořádně ho do nich vmasírujte. Poté jen proveďte tradiční mytí. Tento krok se provádí pouze jednou týdně.

Jak proti roztřepeným konečkům bojujete vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt