Obyčejné koření nahradí předražené krémy proti vráskám. Každý ho má doma, pleť omladí až o 10 let

Pokud jde o léčbu běžných onemocnění, jako jsou zažívací potíže nebo akné, protizánětlivá semínka římského kmínu vám dokážou jednoznačně pomoci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Římský kmín je základní ingrediencí indické kuchyně. Pro jejich zemitou chuť si je však lidé zvykli používat téměř v každém jídle. Možná ale nevíte, že tato potravina nebo dokonce z ní vytvořený prášek může být poměrně užitečný při léčbě zdravotních, kožních a vlasových problémů. Semínka římského kmínu tak dokáží například zatočit s řadou běžných onemocnění, jako jsou zažívací potíže nebo všemi známé akné.

Kmínová semínka a obličej

Římský kmín má antibakteriální, antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci zklidnit pleť a udržet ji bez nevzhledných skvrn. Éterické oleje obsažené v kmínu totiž mohou pomoci tonizovat pokožku a zvýšit tak průtok krve a krevní oběh. Tuto přírodní složku lze také použít jako skvělý peeling, takže je to výhra pro všechny. Zde jsou některé výhody kmínu pro pleť

Římský kmín na akné

Pokud máte pleť náchylnou k akné, semínka římského kmínu by měla být vaší první ingrediencí pro péči o pleť. Mají totiž antibakteriální vlastnosti, tudíž je lze použít k odstranění kožních bakterií, které jsou zodpovědné za vznik pupínků. Pouhé mytí obličeje vodou s přídavkem těchto semínek tak dokáže udržet akné na uzdě.

iZdroj fotografie: Pexels

Římský kmín pro zářivou pleť

Abyste dosáhli krásné pleti, aniž byste museli utrácet majlant v kosmetickém salonu, můžete použít kmínová semínka. Jednoduše smíchejte jemně mletou kurkumu a římský kmín v poměru 3:1, poté přidejte med, vytvořte pastu, a naneste ji na obličej. Po zaschnutí ji setřete teplou vodou, abyste odstranili veškeré zbytky na obličeji a krku. 

Římský kmín pro zklidnění pleti

Pokud hledáte přírodní způsob ke zklidnění vaší pleti, tato semínka jsou vynikající volbou. Můžete je totiž použít k úlevě od podráždění pokožky nebo alergií díky jejím protizánětlivým vlastnostem. Namočte je přes noc ve vodě a poté je naneste na pokožku. Po třiceti minutách roztok smyjte a uvidíte, jak si polepšíte. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Římský kmín a vřídky

Vřídky na kůži jsou známkou škodlivých chemických látek, které se hromadí v našem těle. Pokud jde však o jejich léčbu, je kmín tím vynikajícím přírodním prostředkem, díky kterému se jich dokážete zbavit. Stačí je pouze častěji zařazovat do vaší stravy a semínka díky obsaženým látkám udělají všechnu práci za vás. Zdravou pokožku však můžete udržovat také pravidelným pitím čaje z římského kmínu nebo vody. 

Římský kmín proti stárnutí

Jedním z nejpříznivějších účinků římského kmínu na obličej je jeho schopnost hydratovat pokožku. Jako antioxidant totiž obsahuje vysoké množství vitaminu E, který je známý především tím, že bojuje proti volným radikálům a zabraňuje vzniku příznaků souvisejících se stárnutím, jako jsou vrásky, povadlá pleť, stařecké skvrny atd. Díky pravidelné konzumaci jeho semínek totiž získáte dostatečné množství vitaminu A, C a E, které napomáhají zpomalovat proces stárnutí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Semínka římského kmínu pro výživu

Římský kmín je skvělým zdrojem základních živin, které naše pokožka vyžaduje. Pokud jde tedy o trávení, měli byste vědět, že jeho semínka jsou darem z nebes. V případě, že je budete pravidelně přidávat do vody a následně konzumovat v tekuté podobě, vám totiž dokáží zlepšit funkci trávicího systému. Kromě toho také napomáhají naší pleti vstřebávat všechny potřebné prvky v potravě, takže podporují zdravou a zářivou pleť.

Máte rádi římský kmín?

Zdroj: Vasantmasala

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt