Od prosté vesnické ženy po skutečnou dámu: Děti darovaly mamince péči vizážistů. Po proměně byste ji nepoznali, přitom stačilo tak málo

S postupem věku se musí lidé přizpůsobit a vhodně o sebe pečovat. Naštěstí jsou tu vizážisté, kteří vykouzlí dokonalý vzhled a dokáží i poradit.

i Zdroj fotografie: S vědomím Esther P.
                   

Esther žije od svého dětství na vesnici. Její život se točí okolo práce na poli a zahradě okolo jejího domu, takže se většinou pohybuje na čerstvém vzduchu, a to za každého počasí. Nevlídné povětrnostní podmínky se pochopitelně podepsaly i do její tváře. Ani stav chrupu na tom nebyl nejlépe. Některé zuby jí dokonce chyběly. Její děti se rozhodly dát jí k významnému výročí neobvyklý dárek – kompletní péči v kosmetickém salóně.

První na řadě byly zuby

Co vám pomůže hezká vizáž, když ho kazí zkažené zuby. Proto bylo třeba, aby nejprve Esther podstoupila zákrok u zubního lékaře. Ten dal jejímu chrupu nový, perfektní vzhled. Esther se mohla konečně začít do široka usmívat, protože její kompletní zuby se skvěly novotou a bělostnou barvou. Další krok je zavedl do péče pedikérky.

Nesmí se zapomenout ani na nehty

Nehty mohou být ozdobou ženy. Ale jen za předpokladu, že se o ně pravidelně stará. Esther nepovažovala tuto činnost za důležitou, navíc její práce na poli se na vzhledu jejích nehtů negativně podepsala. Pedikérka proto měla hodně práce, aby je dala do dobré formy. Ale protože byla zkušená, povedlo se jí to na jedničku.

iZdroj fotografie: S vědomím Esther P.

Do formy je třeba dát i vlasy a pleť

Jako poslední proceduře se Esther podrobila úpravě vlasů a péči o pleť. Tu bylo třeba ošetřit hydratačním krémem a sérem proti vráskám. Vizážistka ji pak elegantně namalovala a podtrhla její hezké rysy. I kadeřník měl plno práce, protože musel použít barvu, kterou obarvil šediny. Pak vytvořil moderní účes. Vlasy zkrátil a dodal jim formu i objem.

Z obyčejné ženy modelkou

Práce vizážistů bývá k nezaplacení, protože jsou schopni i z nevýrazného jedince vytvořit zajímavou osobnost. Jako poslední přišlo na řadu vhodné oblečení. Zástěru Esther vyměnila za elegantní šaty vínové barvy, jež lichotily její postavě. Najednou to nebyla původní Ester, tedy obyčejná vesnická žena, ale modelka, která mohla ihned na módní přehlídku. Proměna se povedla na výbornou.

Jaké jsou vaše zkušenosti s módními vizážisty?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
Události247.cz
Události247.cz
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci