Krása není jen otázkou správných přípravků | DámskýDeník.cz

Tajemství, která kosmetický průmysl nechce, abyste věděli. Přestaňte slepě věřit reklamám, k dosažení přirozené krásy nepotřebujete jejich produkty

Krása je velmi individuální věc, pro většinu žen však znamená mimo jiné používání mnoha kosmetických přípravků. Věřte, není to nutné.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zkuste si někdy doma přepočítat všechny přípravky, které používáte na svou pleť. Za nimi následují krémy na hebkou pokožku, vyčištění kůže po celém těle či doplňky stravy na zdravá a silná prsa. Všechny aspekty krásy přitom můžete získat přirozenou cestou, na níž se už dávno zapomnělo. Až si je sami vyzkoušíte, odložíte stranou polovinu své kosmetiky a budete používat už jen tyto přírodní způsoby.Zapomeňte na chemický peeling

Abyste si udrželi krásnou pleť, pravděpodobně používáte přípravky, pomocí nichž toho dosáhnete. Někdy však stačí jen pravidelně obličej umývat čistou vodou, která vás zbaví všeho nežádoucího. Pokud navíc trpíte akné, neměla byste používat peeling, který zpravidla jen zhorší zánět. Stejně tak pokožce může vadit houbička na pleť. Zkuste alespoň na pár dní opravdu jen a jen studenou vodu z kohoutku.

iZdroj fotografie: Unsplash

Někdy stačí ke kráse jen lehká masáž

Pokud používáte již delší dobu prostředky, které mají předcházet vzniku kruhů pod očima, můžete je odložit stranou. Hrozících nebo již vznikajících váčků a tmavých skvrn se zbavíte masáží obličeje. Tento problém je totiž projevem slábnoucích a unavených svalů v okolí očí, které snadno oživíte lehkým krouživým pohybem. Po takové masáži se obličej prokrví, osvěží a oživí lymfatický systém, který opět napne unavenou pokožku.

Krásy dosáhnete i pomocí kostky ledu

Kromě kruhů pod očima se mohou na obličeji časem objevit i vrásky a další nedostatky. Většina z nich je přitom projevem stárnutí kůže a postupné únavy svalstva. Jedním ze způsobů, jak případným potížím předejít, je používání chladu, jímž revitalizujete pokožku. Stačí si vzít kostku ledu nebo pytlík zmražené zeleniny a několik málo vteřin si jimi přejíždět po tváři.

iZdroj fotografie: Unsplash

Na krásná prsa stačí umět zacházet s podprsenkou

Pokud užíváte doplňky stravy, po nichž by měla vaše ňadra vypadat pevnější a plnější, můžete je opět vynechat. Stačí jen vědět, jak manipulovat s podprsenkou, aby prsa nedeformovala. Nikdy byste v ní neměly spát, abyste si neomezovaly krevní oběh a netlačily na ňadra. Občas je vhodné si ji sundat i přes den, zvláště pak pokud máte těsnou podprsenku, která upravuje prsa tak, že ztrácí svou přirozenou schopnost držet tvar.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 330 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí