Pedikúru jako ze salonu zvládnete i z pohodlí domova a za třetinovou cenu

Po skončení karantény potřebuje péči kosmetického salonu většina z nás. Ale co dělat, pokud je nejbližší volný termín ve vašem oblíbeném salonu až za několik neděl a jinému se svěřit nechcete?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Zkuste si tuto péči dopřát sama.

Jaké nástroje jsou třeba?

Protože pedikúra je o něco složitější než tradiční manikúra, budete muset do své kosmetické výbavy pořídit pár dalších vychytávek. Samozřejmě se neobejdete bez odlakovače laku na nehty, pilníku a nůžek. To je klasika, kterou má doma každý. Pokud máte nehty na nohou tvrdší, můžete si koupit ještě kleštičky, které zvládnou “ucvaknout” i opravdu tuhé nehty.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mít krásné nohy nemusí být těžké

Fajnšmekři, kteří se chtějí vyrovnat kosmetickým pracovníkům, si ještě mohou pořídit:

  • olej na nehtová lůžka
  • pemzu, která odstraní “starou” kůži na patách
  • gelový odstraňovač kůžičky a kalusů (tvrdé kůže)
  • peeling

Příprava nohou

Pokud chcete dodržet stejný postup, jaký mají kosmetické salony, přípravě nohou před pedikúrou byste měli věnovat minimálně 45 minut. Začněte tím, že odstraníte starý lak jemným odlakovačem. Nejlepší je bez acetonu, protože aceton oslabuje a vysychá nehtová lůžka. Poté si připravte lázeň. Naplňte vanu nebo lavor teplou vodou a namočte do ní nohy po dobu 5 až 10 minut. Chcete-li si dopřát opravdový lázeňský zážitek, přijdete do koupele pár kapek éterického oleje nebo koupelovou sůl.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pedikúra se dá zvládnout i doma

Vzhůru na pedikúru

Jakmile se v teplé koupeli zjemní kůže na nohou a nehtová lůžka, koupel ukončete a nohy si důkladně osušte. Poté přistupte k odstranění staré kůže a ostříhání nehtů. Nehty nikdy nestříhejte do kulata, nýbrž rovně. Udržováním správného tvaru nehtů zabráníte infekci a nepříjemnému a bolestivému zarůstání nehtů. Pomocí “škrabky” na starou kůži a pemzy odstraňte starou odumřelou kůži na patách. Poté věnujte chvíli péči o nehtová lůžka. Nástrojem na zatlačování kůžičky upravte kůžičku u kořene všech nehtů a poté ji promasírujte olivovým nebo kutikulovým olejem.

Aplikace laku

Před aplikací samotného laku nehty ještě jednou očistěte odlakovačem, abyste se ujistili, že na nich nezůstaly zbytky krému nebo oleje, které by bránily jeho přilnutí. Ujistěte se, že máte připraven základový lak, vybraný barevný lak a tzv. top coat neboli vrchní lak. Pokud se nechystáte nehty lakovat, ošetřete je alespoň nějakou kúrou, která nehty hydratuje a posiluje. Pokud se chystáte nehty nalakovat, určitě nevynechávejte základový lak, který slouží jako ochranná vrstva mezi vaším přírodním nehtem a lakem. Jakmile základ uschne, můžete začít s “malováním”. První tah by vždy měl začínat od kraje a každý další tah by měl zčásti překrývat ten první, aby se barva hezky propojila a na nehtu nebyly vidět tahy. Nehty nechte pořádně proschnout a poté aplikujte vrchní lak, díky němuž barva vypadá leskle a svěže a neoloupe se tak snadno.

Krásné nohy po dlouhou dobu

Chcete-li udržet své nohy krásné a svěží po co nejdelší čas, nezapomínejte na hydrataci. Pravidelně nanášejte kutikulový nebo olivový olej každou noc před spaním nebo ráno, než si natáhnete ponožky. Každý týden také můžete obnovovat vrchní vrstu laku, abyste prodloužili životnost nanesené barvy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články