Nesnažte se ušetřit na všem: Tato dívka použila prošlý opalovací krém a teď trpí. Lidé se dělí o stejnou zkušenost

Vždy byste si měli zkontrolovat, jestli nějaký výrobek, který používáte, není prošlý. Platí to i o opalovacích krémech, tak to nepodceňujte.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Momentálně je léto, což znamená, že byste měli více než kdy jindy používat opalovací krém. Jestliže však máte doma nějaké balení, u kterého si nejste jisti datumem spotřeby, raději si to pořádně zkontrolujte. Kdybyste takový krém nanesli na pokožku, mohlo by vám to způsobit opravdu ošklivé podráždění. Přesně to se stalo této dívce, podívejte se sami.

Opalovací krém je důležitý

Jakmile začne svítit sluníčko, sáhne většina lidí po opalovacím krému, dělají to už vlastně úplně automaticky. Jeho používání je totiž opravdu důležité, protože ochraňuje pokožku před podrážděním, známkami stárnutí a rakovinou. Ale rozhodně byste ho nikdy neměli používat, pokud už je prošlý. V takovém případě by vám mohl spíše uškodit, než pomoct. Tato žena měla po jeho použití úplně spálený obličej.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hojí se to opravdu dlouho

Mladá žena jménem Morgan sdílela na svém TikToku video, kde ukazuje, co jí udělal prošlý opalovací krém. Na jejím čele byla velká popálenina a vypadalo to opravdu vážně. Morgan přiznala, že se často opaluje, ale nikdy se jí nic takového nestalo. Hojilo se to více než 2 týdny. Celé dny byla na slunci nebo v bazénu a nikdy se nespálila. Ale jakmile si na obličej dala tento prošlý krém, její obličej ji začal pálit.

V komentářích se dokonce našlo mnoho lidí, kteří se podělili se stejnou zkušeností. Další lidé jí děkovali, protože u sebe doma také našli prošlé opalovací krémy, a tak je po shlédnutí tohoto videa raději vyhodili. Každý rok byste si měli kupovat nový opalovací krém, opravdu to není tak drahé a vaše pokožka potom bude v bezpečí. Krém také vždy použijte 30 minut před tím, než vyjdete ven.

Jak často kupujete opalovací krém?

@morganvacala Don’t be stupid, check the expiration date on your sunscreen. #sunpoisoning #burn #fyp #burnsurvivor #imdumb #seconddegreeburn #burns ♬ Originalton – POV’s

Zdroj: DailyMail

Jak často u krémů kontrolujete datum spotřeby?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund