Správný střih vlasů vám ubere váhu i věk v obličeji: Tady je 5 nejlepších, které nepotřebují náročnou úpravu ani po ránu

Trendy hovoří jasně: střední délka vlasů je aktuálně velmi moderní. A není divu, mezi těmito střihy si vybere každá žena. Jsou navíc vhodné pro ženy všech věkových kategorií.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Střední délka vlasů se opakovaně vrací mezi největší kadeřnické trendy, a to hned z několika důvodů. Je velmi moderní, praktická a univerzální. Nad stylingem není třeba trávit dlouhou dobu, navíc si mezi účesy střední délky vybere každá žena. Sluší vlasům jemným i hustým, vlnitým i rovným. Účes si můžete snadno přizpůsobit podle barvy vlasů a tvaru vašeho obličeje. Můžete vytvořit uhlazený, ale i ležérní účes.

Střední délka s plážovými vlnami

Plážové vlny vám snadno pomohou vytvořit dojem objemných a hustých vlasů, i když ty vaše jsou jemnější nebo řídké. Středně dlouhému střihu dodají správný šmrnc a jsou obzvlášť lichotivé pro kulaté obličeje –⁠ nejlepším příkladem je modelka Miranda Kerr. Pokud chcete, aby vám účes vydržel krásný celý den, naneste po umytí do vlhkých vlasů objemovou pěnu, slaný sprej a vlasy vyfoukejte okolo velké kulmy. Nakonec můžete ještě zafixovat lakem na vlasy.

Uhlazené delší mikádo

Velmi trendy střihem pro tuto sezónu se stalo uhlazené delší mikádo. Vlasy jsou v tomto případě tupě střižené a u hlavy rovné a hladké. Tupý střih zajistí iluzi silnějších konečků, takže celý účes vypadá plněji. Proto se tento střih doporučuje ženám s jemnými vlasy. Pokud máte pocit, že je tento střih nudný, vyzkoušejte si pohrát s pěšinkou. Můžete ji učesat doprostřed, na stranu, nebo vyzkoušet módní cik-cak pěšinku. Tento střih skvěle doplní ofina, je proto skvělý i pro ženy s výraznějším čelem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ležérní vrstvený účes

Tato verze středně dlouhého střihu je perfektní, pokud nechcete trávit dlouhý čas nad stylingem vašeho účesu. Je poměrně ležérní a volná ofina vám připomene atmosféru léta a svobody. Vrstvený účes je téměř bezúdržbový, ke kadeřníkovi se stačí objednat jednou za osm týdnů. Jde o skvělou volbu na každodenní nošení. Po umytí stačí v předklonu vyfoukat vlasy, jemně je rozcuchat a máte hotovo. Na tomto účesu je skvělé, že s trochou času můžete vykouzlit také uhlazený elegantní účes na večer.

Trendy kaskáda

Když je řeč o kaskádě, jistě se vám vybaví účes Jennifer Aniston. Tento styl je skutečně univerzální. Vlasy postupně sestříhané okolo obličeje ho orámují, a tak zdůrazní kontury vaší tváře. Je jedno, jaký tvar obličeje máte –⁠ šikovný kadeřník vždy přizpůsobí míru sestříhání tak, aby vám to slušelo. Variabilní je zde také pěšinka, kterou můžete mít učesanou buď na straně, či uprostřed. Opět záleží, na co jste zvyklé, nebo co vám více sluší. Tento střih padne každému.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postupně sestříhaný bob

Účes sestříhaný postupně, takzvaně do podkovy, sedne téměř každé ženě. Zvlášť bude slušet těm, které mají štíhlý krk, protože tento střih ho zvýrazní. Vlasy jsou vzadu sestříhané na nejkratší délku a směrem dopředu se podél čelistí prodlužují. Dojde tak k vytvoření iluze hustých a objemných vlasů. Na tomto účesu je skvělé, že není potřeba častá návštěva kadeřníka, ani zdlouhavé fénování či jiná údržba. Skvěle se k němu hodí různé melíry nebo jemně zesvětlené konečky, díky kterým bude vypadat svěžeji.

Jaký střih nosíte nejraději?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů