Rtěnka vydrží celý den a nezáleží ani na její kvalitě – postupujte podle návodu a můžete bez obav jíst i pít

Důmyslný a jednoduchý návod od známé vizážistky vám pomůže docílit extra dlouhé výdrže vaší rtěnky. Všechno potřebné najdete doma a postup zvládne každá žena.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Perfektně namalované a krásné rty po celý den jsou snem každé ženy. Jenže i rtěnky, které slibují dlouhou výdrž, často zanechají otisk hned na prvním kelímku s kávou. Vizážistka Nico Lopezová sestavila jednoduchý návod, s nímž se jakákoliv rtěnka stane dlouhotrvající. Rady lze použít i pro tekuté rtěnky a nepotřebujete nic navíc. Vše potřebné naleznete ve své kosmetické taštičce.

1) Vystínujte si rty tužkou

Prvním krokem je podkladová báze, k čemuž nám poslouží konturovací tužka na rty. Zapomeňte však na tenké linie okolo vašich úst. Musíte ji nanést na celou plochu rtů ve stejnoměrné vrstvě. Nenechte se rozhodit tím, že vaše ústa budou vypadat suchá a tón barvy nebude rovnoměrný. To vše napravíme v dalších krocích návodu. Je důležité pouze to, aby byly tužka i rtěnka ve stejném tónu.

2) Rty přepudrujte

Vezměte si nyní váš oblíbený velký štětec na pudr. Poslouží vám jako skvělý pomocník ve druhém kroku našeho návodu. Nejlepšího efektu docílíte, když přepudrujete celou plochu vašich úst transparentním pudrem. Nakonec ho jemně vklepejte do pokožky rtů konečky prstů. Stále si nic nedělejte z toho, že vaše rty nemají jednotný odstín.

iZdroj fotografie: Pixabay

3) Použijte vaši oblíbenou rtěnku

Nyní přišel správný čas pro použití rtěnky. Nanášejte ji velmi opatrně od středu horního rtu ke koutkům. Stejný postup opakujte i na spodním rtu. Nejlepší jsou rtěnky tekuté konzistence, ale návod bude velmi dobře fungovat i pro klasické. Snažte se docílit jednolitého odstínu a souvislé vrstvy pro perfektní finální vzhled.

4) Rty znovu přepudrujte

Nakonec je nutné celé dílo ještě jednou přepudrovat transparentním pudrem. Postačí jen tenká vrstvička na povrchu rtů, která vám zaručí celodenní výdrž. Pokud se vám výsledek nezdá dost intenzivní, můžete dle libosti celý postup zopakovat. Nyní jsou vaše rty připraveny na všechny kelímky s kávou, pracovní schůzky i na večerní rande.

Jaká je vaše nejoblíbenější rtěnka?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce