Používáte často balzám na rty, ale stále je máte suché? Jde o trik kosmetického průmyslu. Vyrobte si vlastní z přírodních ingrediencí

Nadměrné užívání balzámu na rty na ně má negativní účinky, ale málokdo se bez něj v zimě obejde. Vyrobte si jej doma a ulevte svým rtům i peněžence.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří z vás používají balzám denně, někdo si z jeho nanášení na rty vytvořil uklidňující rituál. Málokdo ovšem ví, jaké účinky může mít nadměrné používání balzámu na vaše rty. Všeho moc škodí a to platí i o balzámu. Nejen, že rtům jeho přílišné nanášení nepomáhá, ono jim dokonce ubližuje. 

Negativní účinky přílišného užívání

Balzámy na rty obsahují složky jako fenol, kafr, mentol, kyselina salicylová a vitamin E. V přílišném množství mohou tyto látky vaše rty ještě více vysušovat. Balzám na rty byste neměli aplikovat více než 3x denně, jinak můžete pociťovat podráždění nebo se mohou kolem rtů objevit malé skvrny.

iZdroj fotografie: Pixabay

Některé receptury balzámů na rty vytvářejí umělou bariéru k udržení vlhkosti, což způsobuje, že vaše rty pracují méně, protože si nemusí udržovat vlastní úroveň hydratace. Pokud používáte balzám na rty příliš často, můžete si z jeho nanášení vytvořit uklidňující mechanismus a svým způsobem se na něm stát závislí.

Vyrobte si svůj balzám

Výrobou vlastního balzámu nejen ušetříte peníze, ale také budete mít jistotu, že neobsahuje škodlivé látky. Budete potřebovat 1 lžíci bambuckého másla, půl lžíce kokosového oleje, 1 lžičku medu, 1 lžíci včelího vosku, 1 lžičku lanolinu a můžete přidat 5 kapek levandulového esenciálního oleje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozpusťte kokosový olej, včelí vosk a lanolin v misce nad hrncem s vodou. Pomalu míchejte. Jakmile se směs rozpustí, stáhněte ji z ohně. Přidejte bambucké máslo a med. Míchejte, dokud se nerozpustí. Přidejte levandulový esenciální olej a opět promíchejte. Lanolinový balzám na rty nalijte do tub a nechte ztuhnout.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný