Jak si umývat vlasy méně často, ale udržet je o to déle čisté: 5 tajemství, která by měla znát každá žena

Vyzkoušejte těchto 5 tipů na to, jak vlasy udržet krásné bez častého mytí, a ulehčete si každodenní hygienu. Je to tak jednoduché.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jak udržet vlasy svěží i týden po umytí? Spousta lidí se potýká s jejich mastnotou, především u kořínků. Obvykle si proto hřívu znovu umyjí. Odborníci však tvrdí, že častější mytí šamponem škodí. Šampony zbavují vlasy přirozené obranyschopnosti. Kondicionéry však mohou nahradit část vlhkosti, kterou zdravé vlasy potřebují,” uvedl Jordan Potter, šéf britského řetězce kosmetických salonů HOB Salons. Zde je několik jednoduchých tipů, které pomohou mýt si vlasy méně často a udržet je čisté i svěží po delší dobu.

Před mytím si vlasy rozčesejte

Pečlivé kartáčování suchých vlasů před mytím pomáhá k tomu, aby se vlasové přípravky následně lépe vstřebaly. Česání také odstraní zbytky produktů a mastnoty. Samotná procedura je připraví na důkladnější mytí. Speciální silikonové hřebeny lze používat i ve sprše či vaně. Lze je využít k rozetření masky nebo kondicionéru po celé délce vlasů. To může být užitečné hlavně pro dlouhovlásky. Celkově byste si nikdy neměli mýt vlasy, pokud jsou jakýmkoliv způsobem zacuchané.

Používejte dva typy šamponů

Mnoho lidí si myje vlasy dvakrát během jedné návštěvy sprchy. Málokdo však používá dva šampony. To totiž pomáhá k důkladnější očistě. Jeden šampon by měl sloužit k hloubkovému čištění a druhý k léčbě jednotlivých problémů. Například k nápravě poškozených vlasů nebo na nedostatek objemu. „První šampon odstraní z vlasů a pokožky hlavy přebytečnou mastnotu, zatímco druhý je finálně vyčistí a zregeneruje,” vysvětluje Jonathan Andrew, kreativní ředitel Jamie Stevens Hair.

Vyhýbejte se sprejům s oleji

Mnoho kondicionérů ve spreji, které obsahují oleje, usnadňuje jejich rozčesávání. S tímto popisem bývají také prodávány, tak kdo by odmítl? Tyto produkty však mohou také mastit i přirozeně suché vlasy. Vyhněte se proto olejovým kondicionérům úplně, nebo vlasy hydratujte jiným způsobem. Můžete například malé množství oleje vmasírovat po každém mytí do konečků mokrých vlasů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte suchý šampon

Chcete-li mytí vlasů o několik dní odložit, zkuste použít suchý šampon. Na trhu dnes existuje nepřeberné množství. Můžete si vybrat například mezi pudrovými či formami ve spreji. Aplikujte ho přímo na kořínky, aby nasál přebytečný kožní maz a zabránil jeho dalšímu šíření. Abyste maximalizovali jeho účinnost, doporučují ho odborníci aplikovat před spaním. Otázkou však zůstává čistota ložního prádla.

Experimentujte s účesy

Abyste se vyhnuli zbytečnému mytí, můžete si jednoduše vytvořit účes, který nečistoty skryje. Jednou z nejlepších možností je francouzský cop. Pokud se vám copánky nelíbí, může být také elegantní culík tou správnou volbou. Než začnete s úpravou, nastříkejte na prameny a konečky vlasů trochu vody. Je to skvělý způsob, jak zkrotit kroutící se vlasy a bojovat s nedostatkem lesku, který se projevuje několikadenním nemytím.

Jaké další tipy na mastné vlasy znáte?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt