Mořská sůl má blahodárné účinky na pokožku. Je plná důležitých vitamínů. Pleť ochrání, obnoví a sjednotí

Víte, že 96,5 % světových zásob vody tvoří právě slaná voda? Obsahuje podobnou koncentraci minerálů a živin jako voda v našem těle. Není proto divu, že lidem mořská voda svědčí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mořská voda a mořská sůl jsou spojenci našeho těla. A to nejen co se týká relaxu, ale také ochrany a obnovy těla a zejména pokožky. Jedním z hlavních rozdílů mezi klasickou a mořskou solí je obsah minerálů. Mořská sůl má však ještě mnoho dalších výhod, které můžeme využívat ve svůj prospěch. Jaké výhody to jsou?

Je plná důležitých látek

Mořská sůl je bohatá na hořčík, vápník, sodík a draslík. Tedy na veškeré minerály, které jsou důležité pro zdraví a také funkci naší pokožky. Pokud jste někdy byli na dovolené u moře, jistě jste si všimli, že vaše pokožka byla po návratu jasnější a zářivější. Není divu. Může za to právě mořská sůl. Kvůli tomu, abyste měli lesklou a nádhernou pokožku, však nemusíte nutně jezdit k moři. Stačí, když si kousíček moře vytvoříte doma.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pořiďte si domů kvalitní a jemnou mořskou sůl. Využívat ji můžete k samotné koupeli ve vaně nebo jako peeling přímo na pokožku. Pokud se rozhodnete, že chcete sůl využívat jako peeling na kůži, pak je nutné ji smíchat s lehkým olejem nebo jemným čisticím prostředkem na kůži. Olej je však vhodnější variantou. Potom už jen stačí pokožku celého těla jemně drhnout. Zbavíte se odumřelé kůže a vaše pleť bude vypadat mnohem lépe.

Využijete ji i při kožních problémech

Dobrou zprávou je, že mořské soli se nemusíte vzdát ani v případě, kdy trpíte kožními problémy. Ba právě naopak. Pokud vás trápí akné, dermatitida nebo například lupénka, je koupel v mořské soli ideální volbou. Sůl má totiž léčivé účinky, zmírňuje svědění kůže a působí protizánětlivě a detoxikačně. Mimo jiné podporuje také látkovou výměnu a zlepšuje imunitu kůže. Paradoxní je, že ačkoli se to na první pohled nezdá, sůl zadržuje vodu v pokožce a udržuje ji tak hydratovanou.

iZdroj fotografie: Pixabay

Trochu jiné složení má sůl z Mrtvého moře. Obsahuje chlorid sodný a hořečnatý, chlorid draselný, bromid hořečnatý, vápník, zinek a jód. Tato sůl stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje jejich regeneraci. Navíc aktivuje oběhový systém a vyživuje pleť. Zmírňuje revmatické potíže a léčí metabolické poruchy. Kromě soli má skvělé účinky také bahno z Mrtvého moře. Používat je můžete na celé tělo i obličej.

Zdroj: Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články