Mast na ruce proti vráskám a stařeckým skvrnám

Není třeba vždy utrácet za drahé masti a také drahé krémy. Kdo chce prospět své kráse, ten si může jednoduchou mast vyrobit snadno v pohodlí svého domova

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Chcete si zachovat vzhled krásných a svěžích rukou? Potom myslete na správnou péči. Protože jsou ruce každý den velmi namáhány, zaslouží si dostatečnou pozornost a hlavně výživu v podobě vhodně zvolených krémů. Jeden takový krém si zvládnete poměrně jednoduše připravit. Následně už jen zbývá pamatovat na pravidelné nanášení. Návod na krém v tomto článku si určitě uložte, uvidíte, že se vám jistě bude hodit. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Do krásy není nutné investovat velké peníze

Co budete potřebovat? 

Pro přípravu účinné masti si vystačíte s ingrediencemi, které má doma snad každý. Připravte si položky z následujícího seznamu: 

  • Trochu soli
  • Vaječný žloutek
  • Med
  • Rostlinný olej

Jaký je postup pro ošetření namáhaných rukou? 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Použít stačí věci co máte doma

Celý princip aplikace domácí masti a vytvoření výživné kůry pro pokožku na rukou je velmi jednoduchý. V prvním kroku uvolníte vrchní staré kožní buňky a podpoříte otevření pórů v kůži, aby se mohly lépe vstřebávat účinné látky z následujícího kroku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Jedlá soda a med na dlani

Ještě před aplikací vlastní masti tak ruce ponořte do teplé vody, kdy do jednoho litru přidáte zhruba 2 lžíce soli. Ruce ponechte v tomto roztoku přibližně po dobu 10 minut. Poté ihned udělejte následující.

Při přípravě vodní lázně si dávejte pozor, ať voda není zase příliš horká, ať se neopaříte. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Sůl má silné antiseptické vlastnosti

V druhém kroku dostane pokožka na rukou pořádnou porci výživy. Smíchejte si vaječný žloutek, med a trochu rostlinného oleje do směsi o konzistenci, kterou bude možné pohodlně roztírat. Následně důkladně naneste na pokožku rukou a nechte působit. Zhruba po uplynutí 20 minut můžete krém opláchnout.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mytí rukou vlažnou vodou

Hned na první pohled uvidíte jasný rozdíl ve zlepšení vitality kůže, svěžesti a zlepšení elasticity. Pro skutečně nejlepší výsledky používejte tuto kůru minimálně jednou za týden. S pomocí běžných a navíc poměrně levných surovin tak hravě nahradíte nejrůznější drahé krémy a přípravky z obchodů. Máte také jistotu, že vše je maximálně přírodní. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články