Mast na ruce proti vráskám a stařeckým skvrnám

Není třeba vždy utrácet za drahé masti a také drahé krémy. Kdo chce prospět své kráse, ten si může jednoduchou mast vyrobit snadno v pohodlí svého domova
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Chcete si zachovat vzhled krásných a svěžích rukou? Potom myslete na správnou péči. Protože jsou ruce každý den velmi namáhány, zaslouží si dostatečnou pozornost a hlavně výživu v podobě vhodně zvolených krémů. Jeden takový krém si zvládnete poměrně jednoduše připravit. Následně už jen zbývá pamatovat na pravidelné nanášení. Návod na krém v tomto článku si určitě uložte, uvidíte, že se vám jistě bude hodit. iZdroj obrázku: Pixabay.com

Do krásy není nutné investovat velké peníze

Co budete potřebovat? 

Pro přípravu účinné masti si vystačíte s ingrediencemi, které má doma snad každý. Připravte si položky z následujícího seznamu: 

  • Trochu soli
  • Vaječný žloutek
  • Med
  • Rostlinný olej

Jaký je postup pro ošetření namáhaných rukou? 

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Použít stačí věci co máte doma

Celý princip aplikace domácí masti a vytvoření výživné kůry pro pokožku na rukou je velmi jednoduchý. V prvním kroku uvolníte vrchní staré kožní buňky a podpoříte otevření pórů v kůži, aby se mohly lépe vstřebávat účinné látky z následujícího kroku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Jedlá soda a med na dlani

Ještě před aplikací vlastní masti tak ruce ponořte do teplé vody, kdy do jednoho litru přidáte zhruba 2 lžíce soli. Ruce ponechte v tomto roztoku přibližně po dobu 10 minut. Poté ihned udělejte následující.

Při přípravě vodní lázně si dávejte pozor, ať voda není zase příliš horká, ať se neopaříte. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Sůl má silné antiseptické vlastnosti

V druhém kroku dostane pokožka na rukou pořádnou porci výživy. Smíchejte si vaječný žloutek, med a trochu rostlinného oleje do směsi o konzistenci, kterou bude možné pohodlně roztírat. Následně důkladně naneste na pokožku rukou a nechte působit. Zhruba po uplynutí 20 minut můžete krém opláchnout.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Mytí rukou vlažnou vodou

Hned na první pohled uvidíte jasný rozdíl ve zlepšení vitality kůže, svěžesti a zlepšení elasticity. Pro skutečně nejlepší výsledky používejte tuto kůru minimálně jednou za týden. S pomocí běžných a navíc poměrně levných surovin tak hravě nahradíte nejrůznější drahé krémy a přípravky z obchodů. Máte také jistotu, že vše je maximálně přírodní. 

127 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1603 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví