Málo známý fígl s lakem na vlasy, který trvale zabrání trhání všech punčoch a silonek

Předejděte jednoduchým trikem trhání a škubání vašich punčoch. Po použití se budete výrazně méně potýkat s oky, dírkami a roztřepením.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spousta žen si ráda vyjde do společnosti v sukni, šatech či krátkých nohavicích, které umožňují ukazovat vaše krásné nožky. Především na formálnější záležitosti k těmto outfitům neodmyslitelně patří i punčochy či silonky. Pokud mezi tyto ženy patříte, pravděpodobněte moc dobře víte, jak frustrující je objevit na punčochách oko nebo dírku. Riziko jejich tvoření však můžete snížit.

Pomůže vám mrazák

Jedním z ozkoušených způsobů, jak předejít tvorbě oček je vystavení punčoch nízkým teplotám. Nestačí je však na noc vystrčit za okno, musíte je vyloženě zmrazit. Těžko říct, jak na tento trik někdo přišel, ale podle těch, které jej vyzkoušeli opravdu funguje! Punčochy stačí namočit ve vodě nebo alespoň lehce navlhčit a strčit na noc do mrazáku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zkuste je před prvním nošením zmrazit, můžete předcházet očkům.

Druhý den ráno je vytáhnete, necháte opět zteplat a uschnout a můžete si je vzít na sebe. Tuto proceduru nemusíte opakovat pokaždé, stačí takto postupovat jen jednou před prvním nošením. Další postup bránící tvorbě nových oček je menší počet praní. Samotný proces ztenčuje vlákna vašich punčoch a ta jsou tak náchylnější na přetrhnutí, případně se poškodí ještě v bubnu.

Zkuste na ně lak na vlasy

Podle některých je možné zafixovat punčochy podobně jako váš účes. Ještě před tím, než si je natáhnete na nohy zkuste silonky lehce z dálky postříkat lakem na vlasy a až poté si je obléct. Tímto postupem zpevníte jednotlivá vlákna, ta jsou poté odolnější a pevnější. Nejen že tímto dokážete preventivně zesílit nitky punčoch, ale dokonce zastavit náznak rozjíždějícího se oka.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ostré nehty vám punčochy protrhají ať jsou zmražené sebevíc, stejně jako jiné předměty.

I když se však snažíte používat jeden nebo druhý trik, stále to nic nemění na tom, že můžete své silonky lehce poškodit nehtem, prstýnkem nebo jiným kusem oblečení. Je velmi důležité si dávat pozor na to, zda máte ostříhané a zapilované nehty nebo se neotíráte o něco ostrého. I samotné oblékání šatů může být kritické, proto radíme dávat si pozor a postupovat vždy s jistou dávkou opatrnosti.

Zdroj: Huffpost

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články