Ženy pobláznil nový trik s ústní vodou. Vtírají si ji do vlasů a z výsledků jsou všechny unešené

Ústní voda má širší využití, než se zdá. Ženy po celém světě se naučily vtírat si ji do vlasů a nedají na to dopustit. Dějí se hotová kouzla.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Člověk si může vlasy umýt drahými šampóny klidně i několikrát do týdne, a přesto se mu na temeni hlavy vytvoří bílý povlak lupů či jiných nežádoucích nečistot. Na to však existuje řešení jednodušší, než by kdo mohl čekat. „Odpověď se přitom nachází přímo ve vaší koupelně,“ říká zdravotnice se specializací na zdraví žen Cynthia Cobb.

Problémy s pokožkou

Kožní potíže jsou velmi nepříjemný estetický problém, který alespoň jednou v životě postihl většinu lidí. Často se mohou vyskytnout na pokožce hlavy. Může se objevit ekzém, seboroická dermatitida, lupénka či plísňové infekce. Za normálních okolností epiteliální buňky pokožky hlavy odumírají a odcházejí tak, že nejsou viditelné pouhým okem. Pokud k této buněčné smrti dojde rychle a epiteliální buňky se slepí, objeví se lupy. Tak nám na hlavě a ve vlasech vznikají nehezké šupinky.

Tajné vyřešení potíží

Naštěstí na tento problém existuje geniální a velmi efektivní řešení. Není nutné shánět speciální přípravky v drogériích, stačí se totiž podívat do koupelnové skřínky. Nezáleží na tom, jestli se jedná o lupy či o jiné kožní poruchy, na veškerou špínu na vlasech funguje jedna prostá věc: ústní voda. Nejenže tento produkt dokáže zajistit naši ústní hygienu, ale existuje mnoho jeho dalších využití, včetně zmíněného odstranění lupů.

Návod na oslňující vlasy

K celému procesu stačí jen pár kroků. Vezměte menší skleničku, naplňte ji do poloviny ústní vodou a zbytek obyčejnou vodou. Důkladně protřepejte a poté jemně aplikujte na předem umyté, vlhké vlasy. Věnujte pečlivou pozornost tomu, abyste přípravek nanesli skutečně po celém temeni hlavy a třeli si pokožku pod vlasy. Nechte působit asi 10 minut, poté důkladně opláchněte vlažnou vodou a vysušte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Počkejte si na kouzelný výsledek

Vaše pokožka hlavy bude svěží a nenajdete na ní žádné stopy lupů. Ústní voda byla původně uvedena na trh jako dezinfekční prostředek, ale poté se pomalu používala všude, kde bylo potřeba zabránění výskytu patogenů. Konkrétně na tento trik je nejideálnější ta ústní voda, která obsahuje esenciální olej z mentolu a eukalyptu, jenž je velmi účinný při likvidaci škodlivin a zároveň má protiplísňový účinek.

Které další metody pro zdravé vlasy znáte?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články