Tento účes omlazuje o 10 let. Inspirujte se celebritami a volte kratší délku, radí stylisté

Inspirujte se vlasovým stylingem hvězd a buďte připraveni omládnout. Krátký sestřih, který zvolila známá herečka, je ideální volbou pro ženy v každém věku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Péče o vlasy je, stejně jako starost o pleť, pro ženy nesmírně důležitá. S vhodnou volbou střihu, barvy a celkového ladění účesu dokážete doslova omládnout před očima. Podle módních expertů stojí za pozornost zejména vlasový styling herečky Jessicy Alby, která se nedávno rozhodla své vlasy výrazně zkrátit. Její nový účes, který kopíruje současné módní trendy, působí na herečce nejen nesmírně žensky, ale rovněž ji opticky omlazuje. Nechte se inspirovat i vy.

S přibývajícím věkem změňte sestřih

Kvalita vlasů bohužel není po celý váš život stejná. S přibývajícími léty se vlasy stávají lámavější, třepí se, řídnou, ztrácejí pigment (melanin) a v neposlední řadě slábnou. V boji proti těmto neduhům můžete vyzkoušet nejrůznější posilující séra, vlasové masky, výživové šampony, masáže hlavy, doplňky stravy nebo – jednodušeji – vhodný sestřih. Ten může dle vyjádření expertů ubrat svému nositeli dokonce až deset let. Stačí se při tom pouze držet limitů daných vašimi vlasy a několika zásadami.

Mezi střihy, které omlazují, se řadí kupříkladu ofina, která dokáže zamaskovat vrásky na čele, potažmo kolem očí, pokud je sestříhaná. Chybu neuděláte ani s mikádem nebo jednoduchým střihem s jemnými barvami. Jestliže nechcete působit, že „patříte do starého železa“, volte vždy střih, který alespoň v některém aspektu odpovídá soudobým módním trendům – tedy pokud se neodvážíte radikálně změnit barvu, střih i styling, vyberte si vždy alespoň jedno z toho.  

Inspiraci načerpejte od celebrit

Stále váháte, který účes byste si měli vybrat? Zkuste se inspirovat u tuzemských i zahraničních celebrit. Chcete-li vizuálně omládnout, bez pochyb byste se měli zaměřit na styl herečky Jessicy Alby. Ta před nedávnem přesedlala z dlouhých vlasů na polodlouhé mikádo a experti si nemohou její proměnu vynachválit. Krátce zastřižené vlasy herečku neskutečně omladily. Její účes je přirozeně objemnější a velmi lichotivý.

Herečka spolu s účesem později změnila i barvu svých vlasů, když si nechala výrazně prosvětlit konečky. A je to i zvolená barva, která má na jejím mladistvém vzhledu zásluhu. Světlé odstíny totiž dokáží zjemnit rysy obličeje a účinně potlačují i drobné vrásky (naopak tmavé barvy vrásky ještě více zvýrazní). Kromě Jessicy si mikádo zamilovaly i další slavné dámy – namátkou Victoria Beckham, Halle Berry, Keira Knightley, Gwyneth Paltrow, Taylor Swift nebo Rihanna.  

Jaký účes považujete na ženách za nejlichotivější?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti