Krásná a věčně mladá jako egyptská královna. Jaké je tajemství staroegyptských žen pro dokonalý vzhled?

Egypťané už před dávnými lety věděli, co je hezké a co jim sluší. Většina dnešního líčení pochází právě ze starověkého Egypta.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Asi pro vás nebude překvapením, že starověcí Egypťané byli poměrně velkými nadšenci krásy. Muži i ženy milovali líčení, parfémy a kosmetické rituály. Zároveň věřili, že nejen zlepšují jejich vzhled, ale rovněž mají magické schopnosti.

Kohl jako oční linka

Právě kohl je jedním z nejznámějších kosmetických přípravků, které pocházejí z egyptské kultury. Vyráběl se z těžkých kovů s vysokou koncentrací solí a olova. Sice je olovo nebezpečné, ale Egypťané ho filtrovali a zpracovávali až 30 dní, než ho začali používat jako oční linky. Je to právě z Egypta, odkud pochází dnešní trend kočičích očí, které většina žen miluje.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Henna jako barva na nehty

Henna dokáže mnohem víc, než jen krásně ozdobit kůži. Egypťané ji používali jako přirozené barvení nehtů na žlutou a oranžovou barvu. Díky henně jejich nehty také vypadaly krásně upravené. Samozřejmě ji používali i jako dočasnou ozdobu kůže, díky čemuž je henna velice známá v dnešní době.

Sezamový a různé další oleje

Starověcí Egypťané byli posedlí krásou a tou nejlepší verzí sebe sama. I přes svůj skutečný věk byli faraoni vždy malovaní jako krásní, mladí a dokonalí. Kromě toho Egypťané používali různé oleje, aby si zachovali mládí a pokožku bez vrásek.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Medové masky

Med byl již před mnoha tisíci lety velice oblíbeným kosmetickým produktem, a to zvlášť pro jeho vůni a hydratační schopnosti. Egyptské ženy často míchaly med a mléko a vytvářely z nich hydratující pleťové masky. Takovéto pleťové masky si dělají ženy po celém světě i v dnešní době.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Sůl z mrtvého moře

Dalším tajemstvím krásy přímo od egyptské královny Cleo jsou soli z Mrtvého moře. To je totiž známé svými přírodními léčivými vlastnostmi, které doplňují pokožce potřebné minerály ztracené během každodenních činností.

Zdroj: Marieclaire

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 546 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte