Japonské tajemství věčného mládí, buďte až o 10 let mladší. Zázračnou látkou je obyčejná rýže, pleť je po ní hebká jako hedvábí

Většina žen v Japonsku je v jakémkoli věku považována za krásné a mladé. To vše jen díky jediné surovině, kterou máte všichni zajisté doma. Dost možná vás to překvapí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé se již od starověku snaží najít nějaký elixír mládí. Ale zatím se to nejspíš nikomu nepodařilo nebo se o tom aspoň neví. Tipy a všelijaké návody na mladistvý vzhled najdete všude, ale který z nich doopravdy funguje? V Japonsku byl nedávno objeven recept, který se zdá, že je doopravdy účinný. No a kosmetička z Japonska se o něj podělila se světem.

Touto zázračnou látkou je obyčejná rýže

Rýže obsahuje látky, jako je skvalen, vitamín E a kyselinu linolovou. Má opravdu silné antioxidační vlastnosti, stejně jako má schopnost podporovat produkci kolagenu, který jak je známo, snižuje tvorbu vrásek. Skvalen hrání pokožku před škodlivými účinky slunce. Rýže také obsahuje velké množství gama oryzanolu, který chrání vaše srdce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vy si teď tuto masku můžete vyrobit sami

  • 3 lžíce rýže
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžíce mléka

Dejte si vařit rýži, ale vařte ji pouhé dvě minuty. Slijte ji a vodu, ve které se rýže vařila, si nechte na později. Do rýže přidejte jednu lžíci medu a jednu lžíci horkého mléka. Důkladně to zamíchejte. Tuto masku naneste na vás obličej, krk a dekolt a nechte ji působit, dokud nezaschne. Teď přijde na řadu rýžová voda, kterou jste si nechali na později. Tou vodou si důkladně omyjte obličej.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na co je dobrá rýžová voda

Rýžová voda je pro tělo opravdu hodně prospěšná. Pomáhá zlepšit krevní oběh a působí jako přírodní antioxidant, zvlhčuje pokožku a díky ní se můžete zbavit vrásek. Také dokáže snížit zánět kůže. Pro dosažení optimálních výsledků používejte tuto vodu minimálně jednou týdně.

Zdroj: Times of India

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články