Kosmetička poradila ženám trik, jak zamaskovat pupínek na poslední chvíli. Akné není vidět, ať je v jakémkoli stádiu

Mladá blogerka našla rychlé a jednoduché řešení, jak účinně zakrýt nedokonalosti na obličeji. Podělila se o něho na sociální síti.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud jste uživatelem TikToku se zájmem o vizáž a kosmetické trendy, pak jste možná již narazili na virální video, v němž se v souvislosti s make-upem objevila takzvaná „lepivá metoda”. Tento příspěvek totiž obletěl během chvíle celou sociální síť. Za nedlouho získal více než 5,3 milionu zhlédnutí.

Mladá blogerka sklidila úspěch

Make-up rutina, kterou na TikTok sdílela 24letá beauty influencerka Mikayla Nogueira, je technika zaměřená na zakrytí akné nebo zarudlých skvrn na kůži. Metoda se ihned osvědčila a bleskově se šířila po různých médiích. „Potkávám denně množství lidí, kteří si ani neuvědomí, že vůbec nějaké akné mám, a to právě díky této metodě,” říká Mikayla hrdě.

Problémy s maskujícími produkty

Drobné pupínky a jiné nedokonalosti pleti mají tendenci se objevit v nejméně vhodnou chvíli (i když v případě kožních potíží žádné vhodné chvilky ani neexistují). Při snaze zamaskovat zarudnutí korektorem se často setkáváme s tím, že přípravek na svém místě dlouho nevydrží. I ten nejvytrvalejší korektor se z pupínků ztrácí někdy i hodinu po odchodu z domu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Geniální lepivá metoda

Naštěstí tento problém lze vyřešit. Influenceři na sociálních sítích nepřestávají udivovat svět vynalézavostí, Mikayla je tomu živým důkazem. I když název life hacku možná nezní nejlákavěji, funguje velmi efektivně. Pravděpodobně máte v kosmetickém arzenálu krém nebo sérum, které nepoužíváte kvůli pocitu lepkavosti po aplikaci. Pokud jste tento produkt ještě nevyhodili, máte pro něho nové využití (dávejte však pozor na to, aby vám nezpůsobil alergickou reakci).

Korektor již zůstane na místě

Před nanesením make-upu a korektoru na zarudnutí nebo akné naneste na pokožku tenkou vrstvu onoho lepivého produktu a nechte pár minut působit. Když produkt trochu zaschne, klidně použijte jakékoliv korektory jako obvykle. Lepivost krému zafixuje korektor na místě a zabrání jeho roztečení. Výsledkem je trvalá korekce, která vydrží dokonce celý den.

Techniku si všichni vychvalují

Komentáře k příspěvku se pohybovaly od „toto je jedna z nejlepších metod, o které jsem kdy slyšel“ až po „tak toto je naprosto BRILANTNÍ technika“. Jiní slavní blogeři poté její lepivou metodu napodobovali. Popularita tohoto trendu je důkazem rostoucího přesahu TikToku. Aplikace má obrovský podíl na novinkách v kosmetickém průmyslu a na všech jeho doprovodných trendech.

@mikaylanogueira HOW TO PERFECTLY COVER ACNE USING THE STICKY METHOD 😳👌🏻 #makeup #beauty #acne #acnecoverage ♬ original sound – Mikayla Nogueira

Jaké další podobné metody znáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články