Pigmentové a stařecké skvrny zmizí jako mávnutím proutku. Červená cibule a 10 minut času je vše, co potřebujete

Nadměrná produkce melaninu je častou příčinou hyperpigmentace. Ta se může objevit při pobytu na sluníčku nebo například v těhotenství.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tmavých skvrn v obličeji se někdy můžete zbavovat poměrně těžko. Například v těhotenství se mění hormonální hladiny v těle a z toho důvodu se dějí změny také na pokožce. Existují však profesionální tipy, které přirozené sníží pigmentaci v obličeji a vy znovu získáte zářivou pleť bez tmavých skvrn. Mnohdy k tomu stačí opravdu málo. Vystačíte si například s červenou cibulí.

Červená cibule skvěle bělí

S pigmentací vám může pomoci červená cibule. Studie ukázala, že právě červená cibule může blokovat akce buněk, které vedou k pigmentaci. Použití cibule je přitom velice jednoduché. Stačí vzít cibuli a nakrájet ji na co nejmenší kostičky. Poté ji vložte do prázdného čajového sáčku a sáček následně přiložte na oblast hyperpigmentace. Šťávu pak nechte působit na obličeji asi 10 minut. Podobně jako cibule může působit jogurt nebo mléko. Stačí jen pomocí tamponu nanést na obličej, nechat působit a opláchnout. Poté obličej namazat.

iZdroj fotografie: Freepik

Pomoci mohou také listy moruše. Sušené listy namočte a poté nanášejte na pokožku. Časem byste měli vidět výsledky. Mnoho zdravotních přínosů má také aloe vera. Aplikujte na obličej krém nebo gel z aloe vera denně. Po pár dnech zaznamenáte pozitivní účinek. Při boji s pigmentací pomůže také jablečný ocet. Ten zesvětluje pokožku a působí jako antioxidant. Pokud máte kožní problémy, buďte opatrní. Smíchejte díl octa a vody, naneste na tvář a nechte dvě minuty působit, opláchněte vlažnou vodou. Opakujte dvakrát denně.

Pomůže i správný opalovací krém

Vyblednutí tmavých skvrn může trvat několik měsíců. Pomoci tomu však můžete aplikací opalovacího krému s minimálním SPF 30. Důležité je používat ho každý den. Při léčbě pigmentu jsou důležité také retinoidy. Hrají roli při léčbě akné, psoriázy a fotostárnutí.

i

Retinol je třeba spárovat s hydratačním krémem. Skvělé je to na suchou a podrážděnou pokožku. Naopak pozor si dejte na bělicí krémy nebo masky, které by mohly uškodit. Pokud v jejich složení vidíte rtuť, vyhněte se jim. Mohou způsobit tenkou pokožku nebo trvalé zbarvení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Důležitá je také strava. Vyberte si tedy potraviny s vysokým obsahem vitamínu C. Ten je totiž pro zdravou pleť opravdu klíčový. Pokud chcete proces urychlit, konzumujte kyselé zelí, které je na tento vitamín nejbohatší. Další tip týkající se konzumace je požívání amlu. Jde o rostlinu, kterou si můžete koupit ve formě prášku. Vhodné je konzumovat jednu čajovou lžičku dvakrát denně. Vhodné je dávat si dávku asi půl hodiny po jídle.

Jaké krémy používáte na svůj obličej?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články