Využití legendárního Nivea krému v modré krabičce, které mnoho lidí nezná: Speciální látka v něm obsažená umí divy

Poznejte 8 zajímavých způsobů, jak využít krém Nivea. Tento celosvětově oblíbený produkt, prodávaný v typickém modrém obalu, najde doma téměř každý.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Tento tradiční krém z dílny kosmetické firmy Nivea se stal ikonou pleťové kosmetiky. Na trh byl uveden již v roce 1911, existuje už tedy více než 110 let. Na jeho vývoji pracovalo trio zkušených vědců – chemik, dermatolog a známý lékárník Oskar Troplowitz. Název je odvozen z latiny a slovo Nivea by šlo přeložit jako sněhobílý.

Proti vráskám

Když trojice mužů pracovala na vývoji tohoto krému, objevila zcela novou ingredienci. Eucerit umožnil spojit všechny látky, které se chystali pánové použít, do krémové konzistence. Získává se z ovčí vlny a vaši pleť velmi účinně ochrání proti vráskám. Vytvoří na povrchu kůže ochranný film a pleť tak zůstane dlouhodobě hloubkově vyživena.

Proti striím v těhotenství

Krém Nivea je díky své husté konzistenci ideální pro použití, pokud chcete předejít vzniku strií v těhotenství. Vzhledem k tomu, že obsahuje velmi malý podíl vody, je poměrně mastný, a proto zůstane vaše kůže pružná a nepopraská. Strie však během života zaznamená na svém těle většina žen. Je proto dobré používat tento krém také preventivně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Redukce tmavých kruhů pod očima

Mnoho lidí se každé ráno probouzí s tmavými kruhy pod očima. Pokud toto trápí i vás, vyzkoušejte večer před spaním aplikaci krému Nivea. Přípravek jemně vmasírujte do citlivého okolí očí a běžte spát. Po probuzení zamiřte rovnou do koupelny a obličej si u umyvadla opláchněte studenou vodou.

Místo odličovacího přípravku

Legendární ikona mezi krémy nachází své využití i jako doplněk k vašemu oblíbenému odličovacímu přípravku. Jeho mastný charakter vám pomůže z pleti odstranit i voděodolný make-up. Pokuste se nejprve za pomoci krému odstranit co nejvíce líčidel z vašeho obličeje, a teprve poté dokončete vaši obvyklou odličovací rutinu. V závěru opláchněte obličej studenou vodou.

Záchrana pro suchou kůži

Pokud patříte mezi část populace s citlivou pletí, která má tendenci se rychle vysoušet, bude pro vás tento krém ideální volbou. Postačí ho nanášet dvakrát denně a zachrání všechna vysušená místa. Často to bývají lokty, paty nebo jiné namáhané části končetin. Zvlášť užitečný je tento hutný krém v zimním období, kdy kůže trpí prudkými změnami teplot.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Léčba popálenin

Krém Nivea byl vyvinut s ohledem na potřeby pacientů s velmi citlivou pokožkou. Je proto ideální také na léčbu popálenin, jelikož má silné zklidňující účinky. Vyzkoušejte ho nanést ve velmi silné vrstvě na popálená místa a zbavte vaši pokožku napětí. Ovšem pozor – tato léčbu lze použít pouze na drobná popálení. Rozsáhlejší zranění je třeba konzultovat s lékařem.

Při spálení slunečními paprsky

V letních měsících je vaše pokožka intenzivně vystavována slunečním paprskům a snadno se spálí. Pokud cítíte, že vás opalovací krém dost neochránil a máte spálenou kůži, pomůže vám krém Nivea, který pokožku účinně zklidní. Výhodou tohoto krému je, že ho můžete použít i několikrát denně.

Místo balzámu na rty

Suchá a popraskaná pokožka rtů je typickou nepříjemností obzvláště během zimních měsíců. Slavný krém v modré krabičce vám pomůže i s tímto problémem. Poskytuje mnohem účinnější ochranu citlivé pokožky rtů než většina komerčních přípravků z drogerie.

Jaká další využití tohoto krému znáte?

Zdroj: Elreviewz
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články