Geniální trik s kapesníkem zbaví vaše vlasy statické elektřiny jednou provždy. Ani čepice nebude mít šanci

Se statickou elektřinou ve vlasech pravděpodobně bojujete především v zimě, kdy na hlavě nosíte klobouk či čepici. Díky těmto tipům můžete jejímu vzniku efektivně předejít.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Freepik
i Zdroj fotografie: Depositphotos
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Zelektrizované vlasy čas od času potrápí snad každého z vás. Tento jev je obzvláště nepříjemný v zimě, kdy je vzhledem k častému nošení pokrývek hlavy četnější. Vlasy vám pak mohou různě odstávat, lepit se vám na obličej či jinak vizuálně narušit váš vzhled. Pokud jste někdy přemýšleli, zdali je možné výskyt statické elektřiny ve vlasech nějakým způsobem regulovat, pak vězte, že to možné je. S těmito triky jejímu výskytu lehce předejdete a bezchybný účes si udržíte za každých okolností.

Čím je statická elektřina ve vlasech způsobená?

Možná jste někdy přemýšleli, proč vám při určitých situacích na hlavě vstávají vlasy. Odpověď je jednoduchá – udělali jste něco, co vlasy nabilo statickým nábojem, například jste si sundali čepici. Statický náboj vzniká v momentě, kdy se o sebe třou (nebo se vzájemně dotknou) dva různé materiály. Při tření se přemisťují elektrony z jednoho předmětu na druhý, což vede k tomu, že na prvním předmětu převažuje kladný a na druhém záporný náboj.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jev, který následuje v momentě, kdy kupříkladu na vašich vlasech začne převažovat záporný náboj, se označuje za statistickou elektřinu. Jednotlivé záporně nabité vlasy se navzájem odpuzují, a proto vám na hlavě různě stojí. Obecně platí, že čím více máte vlasy poškozené, tím větší mají sklon k elektrizování. Se statickou elektřinou se nicméně nemusíte setkat jen ve vašich vlasech – za příklad mohou sloužit i vaše ponožky či kalhoty. Ty se mohou zelektrizovat například chůzí po koberci.

Zbavte se stojících vlasů jednou pro vždy

Výskytem statické elektřiny jsou podle nejrůznějších průzkumů ohroženy nejvíce poškozené a nedostatečně hydratované vlasy. Abyste dosáhli potřebné hydratace vašich vlasů, měli byste dodržovat zdravý pitný režim (tedy denně vypít asi dva litry vody) a zároveň používat kosmetické přípravky, které vlasy nejen vyživí, ale rovněž hydratují. Z běžně dostupné vlasové péče jsou to hydratační šampóny a kondicionéry. Dále kadeřníci doporučují používat fén s funkcí ionizace, který při vysoušení eliminuje z povrchu vlasů záporné ionty.

Ovšem vlasové produkty a speciální fény nejsou to jediné, co můžete udělat pro snížení působení statické elektřiny ve vašich vlasech. Skvělým způsobem eliminace tohoto nechtěného jevu je i používání kovového hřebenu či kartáče. Na rozdíl od těch plastových, kovové hřebeny z vašich vlasů odvádí záporně nabité elektrické částice, čímž snižují riziko vzniku statické elektřiny. Dalším, poněkud netradičním způsobem, je využití ubrousků do sušičky.

Ubrousky do sušičky se běžně přidávají k prádlu při procesu vysoušení, kdy zabraňují vytváření statické elektřiny a prádlo zároveň chrání před muchláním. Jsou-li ubrousky parfémované, prádlo navíc ovoní. Abyste využili benefity, které tyto ubrousky nabízí na maximum, po použití je nevyhazujte. Jednoduše je vezměte, v ruce je roztáhněte a nandejte na svůj kartáč. Takto upraveným hřebenem si jednoduše pročešte vlasy – ubrousky pohltí statickou elektřinu a vaše vlasy budou krásně hladké.

Jaké triky pro odstranění statické elektřiny z vlasů používáte vy?

Zdroj: Healthline, BrightSide

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost