Vytvořit bohatý účes z jemných a řídkých vlasů dá zabrat. Profesionální stylistka má 10 rad, jak na to, aby vydržel celý den

Pokud chcete dodat svým vlasům objem, dejte na tyto rady. Vykouzlit z mdlých kadeří bez života bohatý účes není nemožné.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Být majitelkou krásné a husté hřívy lesklých, bohatých a zdravých vlasů je snem každé ženy. Pokud takové kadeře nemáte, nezoufejte. I když jsou vaše vlasy tenké, slabé, řídké, suché nebo lámavé, existuje několik triků, jak je můžete upravit, aby měly šmrnc. Účes pak bude vypadat svěže a načechraně. Stačí, když se budete držet těchto 10 téměř bezpracných tipů.

1) Účes

Mít husté vlasy vůbec neznamená, že musí být automaticky dlouhé, naopak. Pokud máte řídké a slabé vlasy, je lepší a efektnější kratší nebo polodlouhý účes. Pro každý tvar a typ obličeje se najde takový, který vám bude slušet. Navíc budou vlasy opticky vypadat mnohem bohatší a silnější.

2) Objem

Účinek přípravků na vlasy bývá přeceňován, ale jestli nemáte bohaté kadeře, je základem používat šampon a kondicionér pro bohatý objem. Existuje i spousta výživových doplňků s tímto účinkem, díky kterým vlasy nabydou na objemu, zesílí a zlepší se jejich struktura.

3) Kartáček

Možná to bude znít trochu divoce, ale kartáček na zuby může být v péči o vlasy užitečným pomocníkem. A nebojte se, nebudete mít naducanou hřívu jako z 80. let. Kartáček, kterým vyčešete vlasy u kořínků, současně namasíruje pokožku hlavy.

4) Styling

Stylingovým přípravkům, které vlasy nadzvednou, se nebraňte. Jemné vlasy vypadají řídce i proto, že jsou zplihlé. Pokud je u kořínků nadzvednete, získáte větší objem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

5) Zvýraznění

Optické zvětšení objemu dodá jemným a řídkým vlasům i jejich prosvětlení. Nejde o klasický melír, ale o jemné odstínované proužky. Ty způsobí, že vlasy a účes vypadají silnější a plnější.

6) Barvení

U tmavých vlasů je více znát, když jsou řídké, protože je vidět světlá prosvítající kůže hlavy. Někteří vlasoví stylisté radí obarvit i pokožku hlavy. To byste však rozhodně neměli dělat sami doma.

7) Kartáč

Všimli jste si, jak kadeřnice dokáže vlasy načechrat, čímž získají objem? Pokud to nesvedete s obyčejným kartáčem, zkuste elektrický s keramickým povrchem. Ten chrání vlasy před krepatěním, ionizační technologie jim dodává lesk a štětiny kartáče zabraňují, aby neřízeně poletovaly.

iZdroj fotografie: Depositphotos

8) Suchý šampon

Jemné a řídké vlasy vypadají hned druhý den po umytí zase zplihle. Vyzkoušejte na ně suchý šampon. Zaneste ho až ke kořínkům a vlasy budou načechranější.

9) Náhrady

Pokud máte pocit, že máte opravdu velmi málo vlasů, můžete si je nechat doplnit. Nejmodernějším řešením je takzvané vlasové vlákno, které se přichytí k vašim k vlasům, díky čemuž vypadá účes bohatší. Můžete si také vlasy nechat nastřelit, což je celkem drahé, případně využít příčesků.

10) Péče

Sice to zní jako samozřejmost, ale kvalitní péče je základem, abyste měli zdravé a lesklé vlasy. Nepoškozujte je kulmou, žehličkou, různými chemikáliemi při barvení, chraňte je i před UV zářením, nemyjte je příliš často. Dopřejte jim kvalitní kosmetiku a pravidelně alespoň jednou za měsíc blahodárný zábal nebo masku.

Jaké triky používáte k dosažení objemného účesu?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství