Díky tomu mají japonské ženy krásně hladkou pleť: Na stovky let ověřenou pleťovou masku stačí suroviny z kuchyně

Jestliže chcete mít krásnou pleť, vyzkoušejte tuto přírodní masku a držte se několika triků, které praktikují i Japonky. Jejich pleť je díky nim téměř dokonalá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Akné, kožní problémy a jiné nedokonalosti řeší každý den mnoho lidí, a přitom je pouze potřeba, aby člověk přišel na to, co jeho pleti nevyhovuje a zvolil správné přípravky. Péče o pleť musí být pravidelná a je nutné zvolit správné přípravky. Pokud byste chtěli mít hezky hladkou pleť bez jakýchkoliv pupínků, můžete vyzkoušet triky japonských žen, které se mohou pyšnit tím, jak dokonalou mají pokožku v obličeji.

Nebojte se používat olej

Jestliže jste byli doposud zvyklí používat pouze hydratační krémy nebo jiné krémové přípravky, zkuste je nyní zaměnit za ty olejové. Takových přípravků se nemusí bát ani ti, kteří mají mastnou pleť, jelikož jim nijak neuškodí. Olej není dobrý jen pro výživu pokožky, ale také na odličování. Zkuste se tedy zaměřit více na oleje a brzy si můžete všimnout velkých změn.

Nezapomeňte na hydrataci i zevnitř

Protože na svou pokožku nyní budete pravidelně nanášet oleje, které pleť hydratují, neměli byste zapomínat také na vnitřní hydrataci. Tou je hlavně pití čisté vody, zařadit do pitného režimu můžete také zelené čaje, jež jsou pro lidské tělo velmi dobré. Díky zelenému čaji a jeho vysokému obsahu antioxidantů se zbavíte mnoha škodlivých látek v těle a díky tomu zamezíte předčasnému stárnutí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obličejová jóga a masáže

Jelikož se v obličeji nachází mnoho svalů, můžete začít praktikovat obličejovou jógu. Začít lze také s pravidelnou masáží obličeje, díky níž si zajistíte větší pružnost pokožky a zmírníte otoky. Obličejová jóga slouží hlavně pro zvýraznění přirozené krásy v obličeji, zamezuje vzniku vrásek a uvolňuje mozek. Díky pravidelnému cvičení zpevníte vaši pokožku, což je hlavním cílem mnoha žen, které ke zpevnění pleti používají spíše drahé krémy.

Maska pro dokonale hladkou pleť

Pleti lze pomoci také maskou, kterou si můžete umíchat v pohodlí domova a nemusíte kupovat předražené výrobky v obchodech. Na tuto masku budete potřebovat 3 lžíce bílé rýže, 1 polévkovou lžíci mléka a 1 polévkovou lžíci medu. Většinu těchto surovin byste měli najít doma, a pokud byste museli do obchodu, nemusíte se obávat vysoké ceny. Rýži uvařte klasickým způsobem ve vodě, následně z ní sceďte vodu a schovejte ji na další použití.

iZdroj fotografie: Pexels

V další míse si smíchejte rýži s mlékem a medem. Pleť očistěte klasickými přípravky a naneste vámi vytvořenou masku. Nechte ji působit 30 minut, poté ji z obličeje opláchněte rýžovou vodou, kterou jste si předtím odložili. Masku používejte denně po dobu jednoho týdne a nejlépe vždy před spaním. Po uplynutí této doby byste měli vidět výsledky.

Rýžová voda má zázračné účinky

Pokud vaříte pravidelně rýži, pravděpodobně vodu z ní vyléváte do odpadu. To byste měli přestat dělat, jelikož rýžová voda má skvělé účinky na pleť i vlasy. Rýžovou vodu můžete používat jako tonikum na pleť, nebo s ní pravidelně omývejte obličej. Na pleť má zklidňující a protizánětlivý účinek a při dlouhodobějším používání si můžete všimnout i zesvětlení pleti.

Jaké jsou vaše triky pro dokonale hladkou pleť?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články