Plné a smyslné rty lze mít i bez lékařského zákroku. Cukr a řepa vás hravě promění v královnu krásy

Nechte muže, ať se jim z vašich rtů doslova podlamují kolena. Abyste se v jejich očích stala bohyní, stačí vám k tomu pouze několik triků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Pixabay
Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
                   

Rty a oči patří k prvním věcem, kterých si na druhých všimnete. Zejména pak na ženách. Není se proto čemu divit, že existuje mnoho způsobů, jak je zvýraznit a dodat jim kýžený tvar. Většina z nabízených možností je nicméně vyhrazená pouze profesionálním maskérům či make-up artistům. Nemusíte se však obávat – stále je dostatek těch, jež jsou dostupné všem. Zjistěte, pomocí kterých tipů můžete svým rtům dodat na smyslnosti.

Tipy, s nimiž dokonalé líčení rtů hravě zvládnete

Abyste dosáhly dokonalých rtů, nejjednodušším způsobem je jejich správné nalíčení. V případě, že vaše rty nemají tvar, který byste si představovaly, můžete ho docílit za pomoci konturovací tužky. Ta vám jak pomůže vytvořit novou konturu rtů, tak vaše rty zároveň opticky zvětší, takže se zdají plnější. Pro běžné denní nošení se nicméně doporučuje konturu lehce rozetřít směrem ke středu rtů – líčení je potom jemnější. V každém případě je nutné, abyste konturovací tužku kombinovaly i s nanesením odpovídající rtěnky.

Barva vámi zvolené rtěnky by měla vždy lichotit vašemu tónu pleti a zároveň odpovídat barvám, které se nachází v barevném spektru vašeho barevného typu. (Jistě jste někdy slyšely pojmy barevná typologie pleti a teplý a studený tón pleti.) Pro její bezchybnou aplikaci použijte malý štěteček a nanášejte ji od okrajů rtů směrem k jejich středu. Také myslete na to, že perleťové odstíny zvýrazňují nedostatky pleti a matné rtěnky rty opticky zmenšují.

Jak dosáhnout nádherných přirozených rtů

Pokud na vašich rtech výše uvedené tipy líčení nevypadají příliš dobře, může to být dáno dvěma možnostmi. První z nich je ta, že potřebujete trochu tréninku – takže se nebojte a zkuste je provést ještě jednou. Druhou možností je špatný stav vašich rtů. Mohou být popraskané, vysušené či hrubé. V takovém případě vyzkoušejte tipy k jejich zjemnění. K tomu vám poslouží speciální peeling či měkký zubní kartáček. Kartáčkem rty každý den lehce masírujte – dosáhnete jejich zjemnění a rtěnka je poté pokryje rovnoměrně.

V případě, že jste si na svých rtech všimly suchých míst nebo popraskání, bude jejich zjemnění vyžadovat peeling. K výrobě speciálního peelingu budete potřebovat 1 čajovou lžičku olivového oleje (poslouží i sladký mandlový olej či avokádový olej), 1 polévkovou lžíci cukru krupice, 1 polévkovou lžíci medu a 1 čajovou lžičku kokosového oleje (nebo bambuckého másla či vazelíny). V menší misce smíchejte všechny ingredience za vzniku husté pasty.

Hotový peeling naneste na své rty a 2 až 3 minuty je prsty masírujte. Po uplynutí této doby peeling opláchněte. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, opakujte tento postup 1 – 2krát týdně. Dalším tipem, jak dosáhnout jemných a hladkých rtů, je využití červené řepy. Řepu omyjte, oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Z nich posléze vymačkejte co nejvíce šťávy. Do ní následně přidejte čajovou lžičku kokosového oleje nebo medu a promíchejte. Vzniklou směs nanášejte na rty co nejčastěji – budou jemnější a získají lehce růžový odstín.

Zdroj: Brightside

Galerie

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články