Domácí přírodní toner zbaví pleť vrásek a pigmentových skvrn, ubere až 10 let stáří. Stačí pár kapek denně a pleť bude jako z alabastru

Krásnou a zdravou pokožku by nejspíš chtěla každá žena. Je pro to ovšem potřeba něco udělat, málokdo má štěstí ji mít od přírody. Zkuste tedy jablečný ocet.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Možná jste měli tajemství pro krásnou a zdravou pokožku celou dobu schované ve vaší spíži. Jedná se o jablečný ocet, jehož využití je krom jídla také často spojováno s vlasy. Věděl jste ovšem, že vám může jeho použití dopomoci ke krásné pokožce, která bude vypadat o několik let mladší? Pokud tedy bojujete s akné nebo citlivou pokožkou, odložte odličovací tampónky a různé chemikálie, tento přírodní produkt skoro nic nestojí a pomůže vám.

První krok pro vyrobení toneru

Budete potřebovat nejlépe organický jablečný ocet a vodu, kterou destilujete nebo vyfiltrujete. Nejprve si vezměte ocet a nalijte ho do nádoby. Použijte nějakou uzavíratelnou, abyste jej mohli uložit na delší dobu a používat každý den. Vždy ředíte 1:1 s vodou, takže je jen na vás, jaké množství se rozhodnete dle vlastní spotřeby zvolit. Pokud ovšem máte citlivou pokožku, zvolte o něco více vody.

iZdroj fotografie: Freepik

Krok druhý a třetí: Naneste a umyjte

Důležité je se ujistit, že máte naprosto čistou kůži, proto ji nejdříve umyjte a vyčistěte za pomoci vody a prostředků, které běžně používáte. Nyní si udělejte test na menší části pokožky. Naneste na ni toner z jablečného octa a nechejte chvíli působit. Pokud se nedostavila žádná alergická reakce, naneste jej na celý obličej. Po zaschnutí jej setřete s vlhčeným ubrouskem a máte hotovo.

Jak dlouho bude trvat, než se zbavíte akné?

Pokud jste se tento toner rozhodli začít používat kvůli akné, tak počítejte s tím, že za jednu noc vám nezmizí. Obrat by měl přijít za čtyři až šest týdnů, záleží na druhu a velikosti akné. Každopádně zde platí pravidlo, že trpělivost růže přináší. Dodržujte tedy tento postup každý den a s výsledkem budete na konci spokojení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je jablečný ocet pro kůži bezpečný?

Při správném použití a dodržování opatrnosti se vám díky jablečnému octu nemůže nic stát. Musíte jen dodržet pár základních pravidel. Vždy jej zřeďte vodou, jeho účinek neposílíte tím, že jej dáte na obličej samostatně, naopak tím riskujete. Vyhýbejte se styku s očima, v opačném případě okamžitě vypláchněte. Vždy jej otestujte na kousku kůže, jestli nemáte alergickou reakci. A pokud máte obličej nějakým způsobem poškozený (spálení od sluníčka, rozškrábané akné, alergická reakce…) tak se jeho použití na pár dní vyhněte.

Zdroj: Tasteofhome

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund