Domácí maska na vlasy podpoří jejich zdraví a krásu

Také toužíte po krásných a silných vlasech? Přáli byste si, aby rostly rychleji? Na internetu najdete spoustu rad o tom, jak podpořit růst a krásu vašich vlasů. Existuje spousta přípravků, které slibují větší lesk nebo objem.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

My pro vás ale máme návod, jak toho docílit téměř zadarmo. Pokud jste navíc fanouškem přírodní kosmetiky, nepřestávejte číst. Tento přípravek si totiž můžete lehce připravit sami v pohodlí domova během necelé půl hodiny.

Odhalte tajemství krásných vlasů

Slyšeli jste už někdy o rýžové vodě? Jde o postup, který již od starověku používají ženy v Asii. A díky tomu jejich vlasy bývají krásné a silné. I vy můžete vyzkoušet způsob, kterým ošetřují své vlasy! V dnešní době navíc roste popularita rýžové vody díky blogerům a youtuberům. Dokonce i někteří odborníci potvrzují její benefity. A které to jsou? Díky rýžové vodě budou vaše vlasy

  • silnější
  • hladké
  • lesklé
  • rychleji růst
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Péči o vlasy nikdy nezanedbávejte

Je v ní totiž plno živin. Najdete v ní aminokyseliny, vitamíny B a E, minerály a antioxidanty. Rýžová voda je proteinová a posilující bomba pro vaše vlasy. Ale pozor. Nic se nemá přehánět. Je vhodné ji používat jen občas, stejně jako jakoukoliv jinou masku na vlasy. Ty také není vhodné nanášet při každém umytí. Vlasy se při nadměrném používání zatěžují a budou se rychleji mastit. Můžete si také způsobit vysušení pokožky. Stejné je to i s rýžovou vodou. Používejte ji jen párkrát do měsíce. Především pokud máte tzv. „dětské vlásky“. Nadměrné používání by je příliš zatížilo.

Pokud máte problém se suchou pokožkou hlavy, ani vy ji nepoužívejte příliš často. Škrob z rýžové vody by mohl totiž přispívat k jejímu dalšímu vysušování. A problém s lupy si určitě nepřejete. Zkuste tedy oplachovat pouze od půlky vlasů ke koncům. Vlasy si umyjte normální vodou a přípravky, na které jste zvyklá a rýžovou vodu přidejte až úplně na konci procedury jen jako oplachovou péči.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Krásné vlasy jsou vizitkou každé ženy

Jak na rýžovou vodu

Není to nic složitého, příprava vám zabere dvacet minut. Rýžovou vodu získáte během vaření rýže. Důležité je, abyste do hrnce dali dostatek vody. Vyzkoušejte například čtyřikrát větší množství vody než rýže. Tak nedojde tak tomu, že by se vám všechna voda vyvařila. Až ji budete slévat, nevyhazujte ji, ale dejte stranou. Po vychladnutí ji můžete použít. Pokud byste ji nespotřebovali všechnu najednou, dejte ji do lednice. Tam vám vydrží i několik dní. Můžete si ji tak třeba připravit i na další den.

Rýžovou vodu můžete bez obav kombinovat s dalšími kosmetickými prostředky. Nedoporučuje si umývat vlasy pouze s ní. Použijte šampón a klidně i kondicionér. O rýžové vodě uvažujte jako o péči, kterou sem tam přidáte na závěr, abyste zlepšili kvalitu vlasů. Není potřeba v ní vlasy máčet příliš dlouho. Stačí je jen s ní opláchnout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články