Domácí depilace levně a účinně za 15 minut. Směs sody a citrónu zbaví všech chloupků i problémů se zarůstáním

Pokud se chystáte na důležitou schůzku, chcete si oholit nohy a nemáte holicí strojek, vyzkoušejte směs s jedlou sodou, která vám od nechtěných chloupků rychle pomůže.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chloupky na nohou, v podpaží či na intimních partiích jsou noční můrou většiny žen. I přesto, že se stále častěji objevují výzvy, aby něžné pohlaví nechalo vyniknout své „přirozené kráse“ a ochlupení si neholilo, celospolečenským trendem se nestaly. Většina žen se proto stále pravidelně holí. Pokud u sebe z nějakého důvodu nemáte holicí strojek, vosk či epilátor, můžete vyzkoušet alternativní metodu jejich odstranění. Budete k tomu potřebovat jen několik základních surovin, které máte v potravinové skříni.

Hladké nohy i podpaží bez použití holicího strojku

Abyste docílili hedvábně hladkého podpaží či nohou, nemusíte k tomu vždy využít epilátor, holicí strojek nebo vosk. Chloupků se zbavíte i při použití domácí depilační směsi. Na její přípravu budete potřebovat středně velkou misku, lžíci, 1 polévkovou lžíci jedlé sody, 2 polévkové lžíce citronové šťávy, 1 čajovou lžičku zubní pasty a 2 čajové lžičky peroxidu vodíku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do středně velké misky nejprve nasypte jedlou sodu, kterou zalejte dvěma polévkovými lžícemi citronové šťávy, a obě suroviny dobře promíchejte. Směs míchejte tak dlouho, dokud se jedlá soda v citronové šťávě zcela nerozpustí. Poté přidejte jednu čajovou lžičku zubní pasty a směs opět důkladně promíchejte. Dbejte při tom na to, aby se vám v ní netvořily hrudky. V posledním kroku do směsi přidejte 2 čajové lžičky peroxidu vodíku a do třetice důkladně promíchejte.

Během patnácti minut budou všechny chloupky pryč

Hotovou holicí směs přelijte do skleněné lahvičky s rozprašovačem. Následně ji můžete buď ihned použít, nebo ji uschovat na později (v tomto případě ji před použitím nezapomeňte protřepat). Samotný postup holení je velmi snadný a rychlý. Holicí směs nastříkejte na chloupky, kterých se chcete zbavit, a nechte ji působit po dobu asi patnácti minut. Po uplynutí požadované doby holicí směs (spolu s chloupky) setřete pomocí vatového odličovacího tamponu či jemného hadříku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poté depilovanou oblast opláchněte vlažnou vodu a na pokožku naneste trochu hydratačního krému. Ošetřená oblast by měla být hladká a jemná (v případě hustých chloupků či jejich většího množství budete možná nuceni postup zopakovat). Pokud jste tento způsob depilace ještě nezkoušeli, je vhodné, abyste menší množství holicí směsi nejprve vyzkoušeli na jednom místě (při nesnášenlivosti se vyhnete nepříjemnému svědění či pálení pokožky).

Jaký způsob odstraňování chloupků preferujete?

Zdroj: Sitting Pretty

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce